Новинки осені – 2018
Автор: БараБука
Вітчизняна книжкова осінь традиційно розпочинається у Львові на Форумі видавців. Під цю подію готуються новинки, запрошуються світові зірки сучліту, з’їжджаються друзі й колеги з усієї України. Цього року відразу після Форуму видавці вирушили у Дніпро на перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. Пізніше книжками вибухали ярмарки і толоки в Чернігові, Запоріжжі і Києві. У жовтні найкращі українські видання були представленні у Франкфурті під час найдавнішого у світі ярмарку.
БараБука і собі не сиділа склавши лапки, а презентувала Дитячу бібліотеку Арсеналу Ідей, де відтепер можна почитати хороші сучасні книжки для дітей, взяти участь у літературному квесті або відвідати інші барабучі активності.
Ці події об’єднує прагнення всіх учасників видавничого процесу поповнити книжкові полички цікавими і вартими уваги виданнями. БараБука зосередилася на дитячих книжках і пропонує вам ознайомитися з новинками осені-2018.
Читайте також: Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (0+)
0+
Оксана Лущевська, Катерина Степаніщєва. Папужка (Чорні вівці)
Оксана Лущевська, яка торік отримала відзнаку від БараБуки «Перша книжка малюка» за чудову «Пташину колискову», цього року сповна підтверджує свій титул прекрасної авторки для найменших читачів (звісно, ми знаємо Оксану і в інших іпостасях, однак нині мова саме про цей тип книжок). У «Папужці» є, здається, все, що приваблює малюків: легкий та лаконічний текст, загадка, гра, інтерактивні завдання, навіть маленькі пізнавальні елементи. Завдяки ілюстраціям Катерини Степаніщевої книжка вийшла яскрава, соковита та динамічна. А м’яка обкладинка, яка робить «Папужку» дуже «легкою на підйом» (як, зрештою, і належить маленьким пташкам) дасть змогу взяти книжку кудись із собою. Наприклад, у новорічну мандрівку. Або в гості до інших книгодрузяк.
Катерина Сад. Ідея на мільй000000н (ВСЛ)
Цей яскравий дебют авторки-ілюстраторки Катерини Сад має всі шанси полюбитися не лише найменшим читачам. Ми впевнені, що батьки не мають шансів засумувати, читаючи своєму чаду вголос цю прекрасну книжку про мистецький стартап команди кмітливих качок. Хоч історія починається із досить сумної ноти – качина ферма опиняється без господаря – однак завершується цілком життєствердно й досить несподівано. Передбачаємо, що книгодрузяк, які люблять пофілософствувати після прочитання кожної книжки, «Ідея на мільй000000н» надихне на роздуми, для чого вчитися читати та писати, а також які цікаві мистецькі проекти можна зреалізувати за допомогою техніки штампів у домашніх умовах. А ніжні кольори та пейзажі, чудово зображені динамічні герої та цікавий авторський стиль ілюстрацій змушуватимуть читачів повертатися до цієї книжки-картинки іще, і ще, і ще…
Віталій Бугара. Більше за Всесвіт (Mamino)
Дівчинка Аліса велика, а її кошеня маленьке. Проте поруч із татом Аліса вже не велика, та й тато поруч із слоном у зоопарку теж виглядає маленьким. Лаконічна і зворушлива історія знайомить читачів із поняттями «великий» і «маленький», а також розказує про дещо, що не має ні початку, ні кінця (здогадалися, що саме?).
Разом з Алісою читач вчиться порівнювати і спостерігати за навколишнім світом, а також розмірковувати про те, що ж може бути більше за Всесвіт.
Ольга Черепанова, Анна Сарвіра. Хоробрі зайці у джунглях (Glowberry)
Одного разу велика заяча родина вирушила в джунглі на пошуки пригод. Вони блукали поміж бананів, плавали в озері, купалися у водоспаді, дійшли навіть до стародавнього міста, і скрізь знаходили нових друзів. Істоти, яких зустрічають на своєму шляху хоробрі зайці, дуже відрізняються від них, та це не заважає їм потоваришувати. Відшукавши у джунглях нових знайомих, зайці разом із ними поласують морквяним пирогом і капустяним лимонадом.
Наймолодшим читачам сподобаються кумедні зайці, зображені у впізнаваному стилі Анни Сарвіри. Також юним книгодрузякам припадуть до душі віконечка, під якими ховаються нові друзі зайців.
4+
Павло Матюша. Вієчка (ілюстрації: Марта Кошулінська, Фонтан казок)
Наївні пригоди гномочки Вієчки та її тата Жаринки переносять читача до чарівного світу, де добро завжди перемагає зло. Допитлива Вієчка мешкає в лісі разом із татом Жаринкою і мамою Талією, ходить до чарівної школи, дружить із феями та вивчає мову тварин. А ще вона допомагає іншим, як-от гномику Граю з притулку. Загубленому гному знайшли його батьків.
Книжка відкриває нову серію «Казка під подушку». Концепцію доречно доповнює кишеньковий формат і невеликі за обсягом оповідки, що справді швидко читатимуться перед сном. Щоправда, надмір зменшувально-пестливих слів авторові варто було б прорідити 😉
Женя Миронюк. Не бійся монстриків (ВСЛ)
Всередині цієї книжки читачі знайдуть чимало монстрів, але милих і дуже симпатичних. Вони анітрохи не лякають, навіть навпаки – тлумачать дитячі страхи. Монстрик Шкарпетик, наприклад, знає, куди діваються шкарпетки та інші загублені речі, а Шурхотун розкаже, хто ж насправді ховається в темній кімнаті. Чудові ілюстрації доповнені сторінками із завданнями, об’ємними зображеннями й картинками, які можна рухати. Такі елементи книжкового поп-апу допоможуть перетворити читання на захопливу пізнавальну гру.
Олександр Драган. Найкраща у світі фіранка (Ранок)
Панда і Пінгвін прийшли в гості до свого друга Горили. Поки господар ненадовго відійшов, гості трохи розбешкетувалися… З кожним може трапитися пригода, коли ти гарно розважишся – а потім озирнешся довкола і побачиш наслідки своїх веселощів. І ще півбіди, коли постраждає щось своє, але що робити, коли збитків завдано майну найкращого друга? Проте звірята знайшли вихід. А потім ще раз. І ще.
Весела книжка-картинка викличе чимало усмішок на обличчях її читачів. Милі персонажі, знайомі дітям проблеми, гумор одразу на двох рівнях – текстовому і візуальному – такою постане перед книгодрузяками «Найкраща у світі фіранка» Олександра Драгана. А заразом доповнить лексикон читак словом «фіранка» (всі ж знають, що це?).
Таїс Золотковська, Вероніка Котик. Чотири зуби (Ранок)
Невеличка історія про двох сестер популяризує стоматологічну гігієну та догляд за молочними зубами.
Маленька Леся навчилася самостійно чистити зуби. Виявилося, що це зовсім не складно, а дуже легко й весело. Своїм новим знанням дівчинка вирішує поділитися з іншими. Але в родині всі вже вміють доглядати за зубами: і тато, і старша сестричка, і бабуся з дідусем. Тварини в зоопарку також не потребують Лесиної допомоги, адже мають власні секрети догляду за зубами. І лише маленька сестричка Ніна старанно вчить Лесині правила, щоб мати здорові зуби, нехай лише чотири. Можливо, саме Леся та Ніна стануть прикладом для тих маленьких читачів, які не люблять чи не вміють чистити зуби.
Леся Воронина. Пригоди голубого папуги (ілюстрації: Катерина Штанко, Знання)
Історії, розказані голубим папугою, ви напевно вже читали. Адже ця книжка є перевиданням добре відомої збірки «Хлюсь та інші». Нове видавництво змінило обкладинку, зробивши її яскравішою та якіснішою, і назву – на більш красномовну.
До книжки ввійшло три оповідання, сповнені пригод, небезпек і таємниць: «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші» й «Таємниця Чорного озера». Проілюструвала книжку видатна художниця Катерина Штанко – новий видавець у цьому випадку нічого не змінював, адже творчий тандем художниці з Лесею Ворониною завжди виграшний для видання і читача. Всі три твори порушують екологічне питання забруднення водойм, а також тему бездомних тварин і людської відповідальності за них.
Юлія Ілюха. Як Грицик Муху-Нехочуху переміг (ілюстрації: Марина Шкалікова, Моноліт Bizz)
Чимало є причин, чому маленькі діти вередують. Хтось через каприз висловлює втому, хтось – страх, а для когось це спосіб привернути бажану увагу. Юлія Ілюха розповідає історію про Грицика, для якого вередування і постійні «не хочу» стали головною розвагою. Та одного разу хлопчик зрозумів, що його капризи спричинила капосна Муха-Нехочуха, перемогти яку можна лише гарним настроєм.
Коротенька казка за фабулою та сюжетом нагадує мультфільм про Петрика П’яточкина, тож може сподобатися книгодрузякам дошкільного віку.