«Однокласник»


Щомісячний ілюстрований українськомовний журнал для підлітків, одне з найстарших періодичних видань в Україні. Виходить без перерви з 1923 року, за 90 років змінив три назви: заснований як «Червоні квіти», у 1940-х роках перейменований на «Піонерію», у 1990-х журнал нарешті став товаришем і порадником багатьох поколінь – «Однокласником». Останні роки журнал виходить у глянці.

Від 2006 року головним редактором «Однокласника» є письменник, літературознавець, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Іванюк. Також над журналом працюють Марія Артеменко, Орест та Михайло Прудники, Ірина Борисюк і Галина Ткачук.

«Однокласник» виходить на 36 сторінках, 8 із яких складає окремий «Літературний додаток». До слова, видання завжди мало потужну літературну частину й досі тримає планку, регулярно публікуючи прозові й поетичні твори сучасних письменників –  Сергія Оксеника, Володимира Арєнєва, Оксани Лущевської, Олесі Мамчич, Юлії Стахівської, Тані-Марії Литвинюк, Олександра Стукала, Ольги Купріян, Оксани Щур та інших. На окрему увагу заслуговує рубрика «Модна читанка», звідки підлітки можуть дізнатися про цікаві сучасні книжки українських та іноземних авторів.

Декілька років журнал проводить конкурси для підлітків, заохочує читачів висловлювати свою думку на сторінках видання. Свої міркування про школу і її недосконалості можна надсилати в рубрику «Шкільна реформа» (редакція обіцяє потурбуватися про те, щоб думки школярів було почуто), тоді як у рубрику «Твій погляд» можна писати про все, що турбує читачів «Однокласника». Це – рубрика для майбутніх журналістів і фотографів, де щорічно визначають переможців і дарують призи. Також у кожному номері читачі знайдуть актуальні новини з життя школи, зірок шоу-бізнесу, анотації на свіженьке в кінопрокаті, тести, кросворд, гороскоп, поради тощо. І неодмінно – постер із фотопортретом улюбленої знаменитості, який можна акуратно вийняти й повісити на стіну.

Передплатити журнал можна як на один місяць, так і на весь рік. Ціна передплати за 12 номерів – близько 95 грн. Також видання можна придбати вроздріб.

E-mail: ok_pr@ukr.net.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: