Кротюк Оксана | Письменники


Дитяча письменниця. Народилася 18 грудня 1969 року в Луцьку. 1989-го закінчила Луцьке педагогічне училище ім. Ярослава Галана, у 1994 році – Київський державний педагогічний університет ім. Драгоманова. Живе і працює в Києві.

Працювала в Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара», де виконувала обов’язки прес-секретаря, згодом очолила тамтешній відділ зв’язків із громадськістю. Від 2004 року – літературний редактор журналу «Малятко». З 2010-го втілювала власний авторський проект на Українському радіо (програма «Великий світ малого читача», канал «Культура»).

Лауреат літературної премії ім. Наталі Забіли (2006) та літературного конкурсу «Рукомесло» (2009).

«У дорослого може бути безліч мотивацій до читання книжки, в дитини мотивація одна: цікаво, – розповіла письменниця в інтерв’ю «Україні Молодій». – А щоб було цікаво, автор повсякчас має зберігати в собі відчуття реального дитинства. Тоді він не заграватиме з дитиною, не сюсюкатиме, не обходитиме складних тем і, зрештою, не буде принижувати свого читача слабким, нехудожнім письмом. Головне правило дитячого автора – не писати брехні. Бо ж не раз читаєш найреалістичніший сюжет і бачиш, що це брехня. А буває, читаєш казкову пригоду – і віриш кожному слову. Це доказ того, що дитяча література – рівноправне мистецтво слова. І грати у ній треба за правилами естетики мистецтва. Дитяча книжка має бути максимально простою, короткою, цікавою, недокучливо повчальною. І, звичайно ж, художньою».

Авторка книжок для дітей «Неслухняне левеня» (2008), «Найкраща земля» (2008), «Веселі єноти» (2009), «Абетка» (2011), «В зоопарку» (2012), «Чорне море й синій кит» (2012). Твори також друкуються в дитячих журналах «Малятко», «Зернятко», «Пізнайко», «Ангелятко», «Крилаті» й колективних збірках.

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: