Варкач Олеся | Художники-ілюстратори


Художниця, ілюстраторка, педагог. Народилася 1972 року в Києві, у родині художника Георгія Варкача та мами-мистецтвознавця. Здобула освіту в Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури в Києві, у майстерні книжкової графіки проф. Галини Галинської. Впродовж десяти років Олеся Варкач розписувала копії старовинних музичних інструментів – спінетів, верджиналів, клавесинів. Для Укрпошти художниця виконала кілька конвертів і марку до 600-літнього ювілею міста Чернівці. Нині пані Олеся викладає рисунок у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М.Бойчука. Окрім цього, вона вже понад 15 років ілюструє журнал «Малятко». 

Ілюстраціями Олесі Варкач прикрашені книжки видавництв «Навчальна книга – Богдан», «Преса України» («Найкраща земля», авторка – Оксана Кротюк; «Новорічний всюдиліт», автор – Віталій Близнюк), «Видавництво Старого Лева» («Абетка», авторка – Оксана Кротюк; «Хто кричить кукуріку?», автор – Ігор Січовик).

Художниця вважає, що «дитина – це людина, яка тільки формує власні смаки й себе як особистість, тому вкрай важливо запропонувати юним читачам якісний продукт». У дитинстві пані Олеся читала книжки, оформлені видатними митцями ілюстрації, і це «поставило перед нею високу планку на все подальше життя».

Серед здобутих відзнак головною своєю нагородою художниця називає Премію імені Наталі Забіли, яку щороку в травні присуджує журнал «Малятко».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: