Олійко Грася | Художники-ілюстратори


Художниця, ілюстраторка. Народилася в Києві 1988 року. Освіту здобула в Лінгвістичному університеті на юридичному факультеті. Працювала в туристичній аґенції. Збагнувши своє справжнє покликання, закінчила НТУУ «КПІ» на кафедрі графіки. Під час навчання мріяла працювати у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Її мрія здійснилася 2015 року. Саме тоді Грася Олійко проілюструвала книжку Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі».

2017 року у видавництві «Каламар» виходить інша книжка Галини Малик із ілюстраціями художниці – «Вуйко Йой і Лишиня». Наступного року Грася Олійко ілюструє «Дюймовочку» («Каламар») та бере участь у кількох колективних проектах: «Улюблені вірші 3» («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») та «Це зробила вона» («Видавництво»).

У 2019 році проілюструвала повісті для молодших підлітків «Нечуй Невмирущий» Олександри Орлової від видавництва «Ранок» та літературної агенції «БараБука» (номінація «Краса» від незалежного журі «Топу БараБука»), «Мія і місячне затемнення» Олі Русіної від «Видавництва Старого Лева», а також книжки-картинки «Піратський маршрут» Галини Малик (ВСЛ, номінація «Книжка-картинка року») і «Мамонт» Ольги Купріян у співпраці з видавництвом «Ранок» та літагенцією «БараБука». Ілюстрації до «Мамонта» виконувала в техніці аплікації,книжка отримала спецвідзнаку незалежного журі в рамках «Топу БараБуки».

Створювала малюнки для колективних проектів – «Літні віршики» і «Казки під ялинку» від «ВСЛ», ілюстрації до настільної гри «PictoricBox» від клубу ілюстраторів «Pictoric». Взяла участь у виставці українських ілюстраторів «Pictoric Yellow&Blue» про актуальну Україну.

Влітку 2019 року відбулася перша персональна виставка Грасі Олійко в Ortodox.

Невдовзі у «Видавництві Старого Лева» має вийти перший авторський пікчербук Грасі Олійко «Історія, яку розповіла Жука».

«Це книжка для дітей і їхніх батьків, про собачку – на важливу соціальну тему, написана в легкій і доступній формі з купою ілюстрацій, – розповіла БараБуці художниця. – Також це книжка про те, що кожен із нас обирає свій шлях: добра і співпереживання або байдужості. Зробити і видати цю книжку було моєю мрією. І я щаслива, що “Видавництво Старого Лева” повірило в неї».

«Усе більше до мене звертаються з рукописами про тварин, і це означає, що я на правильному шляху, – каже Грася Олійко. – Я вважаю, що дуже важливо змалечку розповідати дітям про дбайливе, гуманне ставлення до тварин, про любов до всіх живих істот».

«Дитяча література дає простір, де розгулятися уяві (як уяві ілюстратора так і уяві дитини), – ділиться з БараБукою художниця. – Тут можна відверто насмішити дитину дотепними образами або ж викликати емпатію. Діти помічають деталі. Мені хочеться показувати дітям те що бачу у своїй уяві, мабуть, тому що я сама все ще дивлюся на світ дитячими очима».

Художниця вірить у гномів, і ця віра допомагає їй не сумувати в реальному житті.

Ілюстрації Грасі Олійко можна подитивитися на Behance та профіль в Instagram.

Читайте також інтерв’ю з художницею: Ілюструю книжки для дітей: Грася Олійко

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: