Онлайн-книжка «Я зможу!»


У видавництві «Маміно» анонсували онлайн-книжку для підлітків «Я зможу!» письменниці Насті Мельниченко. З неї підлітки у зручний і звичний для себе спосіб дізнаються відповіді на популярні запитання: як подолати булінг у класі? як порозумітися з батьками? як дати раду горам домашки? як мати власний крутий стиль? як привернути увагу того, хто тобі подобається? як змінити нестерпні шкільні будні? як вести інших за собою?

Життя підлітків сповнене проблем, які почасти здаються нерозв’язними. Тінейджери оскаржують авторитет дорослих і вчаться знаходити рішення самотужки. Однак де шукати порад і дороговказів? Інформація в інтернеті суперечлива, книжки видаються нудними, а друзі самі потопають у таких же проблемах…

«Я зможу!» — це книжка, зовсім не схожа на ті книжки, що викликають підлітковий скепсис. Видавництво запропонує тінейджерам набір з 20 карток. На кожній означена до болю знайома проблема та є QR-код, що веде на сторінку з корисними порадами та прикладами з життя. Авторка книжки Настя Мельниченко не дає готових рішень чи стандартних алгоритмів, натомість розповідає про важливі навички, які допоможуть справитися і з цією халепою, і з багатьма майбутніми викликами. За основу авторка бере так звані навички майбутнього та описує типові ситуації з підліткового життя, пояснюючи, як у них діяти ефективно й плідно.

Не знаєш, як привернути уваги однокласниці, в яку закохався? Тут тобі допоможе дата-синтез. У вашому класі пліткують? Увімкни критичне мислення! Батьки ввели суворі обмеження на ґаджети? Прокачай уміння вести переговори! Навалилася купа проблем одночасно? Що ж, їх можна розв’язати комплексно!

Без складних термінів і нудних формулювань, апелюючи лише до знайомого досвіду, письменниця заохочує підлітків набувати таких навичок, як критичне мислення, емоційний інтелект, трансдисциплінарність, евристичність, когнітивна гнучкість, уміння співпрацювати, вести переговори, пізнавати світ, ухвалювати рішення, бути лідером тощо. На думку психологів, усі ці вміння неабияк актуальні в сучасному світі, що стрімко розвивається. Завдяки зручному формату тінейджер завжди має текст книжки у своєму смартфоні, а також може поділитися карткою з QR-кодом із друзями. Ба більше: набір карток є не лише книжкою, а й настільною грою, в яку можна зіграти з однолітками та закріпити на практиці набуті знання й навички.

«Ми не можемо змінити підлітків чи розв’язати їхні проблеми замість них, однак можемо допомогти їм опанувати своє життя, порозумітися одне з одним та вирости цілісними, щасливими й успішними дорослими» – зазначають у видавництві.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар