4+

Осучаснений Петрик П’яточкин

Марія Дуброва

Наталія ГУЗЄЄВА. Як Петрик П’яточкин слоників рахував. – Харків: Віват, 2015. – 64 с.
Уподобань: 17

Багато кому з дитинства знайомий мультик про рудого непосидючого хлопчиська, який співає свою бешкетну пісеньку: «Вчора я не розбігався, / Буть слухняним намагався…» Але є ще й книжка авторки Наталії Гузєєвої з історіями про Петрика П’яточкина, котра побачила світ у серії «Мрійники» харківського видавництва «Віват».

Цю серію видавці позиціонують як книжки для читання дорослими дітям. Думаю, це правильно. Самостійно читати її зможе років з 8-9, бо в тексті трапляються неологізми, складні слова та терміни, сучасні вирази, тоді як послухають із задоволенням і дошкільнята. Та й кому не сподобається, коли дорослі читають уголос смішні історії?

«І коли за Петриком П’яточкиним нарешті зачиняються ворота дитячого садка, втомлені батьки з полегшенням зітхають: “Пфу-ух! Тепер підемо на роботу, відпочинемо…”»

Пригоди П’яточкина, про які ми знаємо з мультфільма, у книжці викладено трохи глибше. Якщо в мультику хлопчик стає чемнішим, просто побачивши себе збоку, то в книжці Петрик здатен засмучуватися, співчувати, допомагати іншим. Інші відповідають йому тим самим – це і впливає на малого.

Друга історія – про сучасного винахідливого татуся. Мама поїхала на відпочинок, а тато й Петрик залишилися вдома. На четвертий день маминої відсутності вони вже були безпорадні й не мали, що їсти. Проте тато майже не розгубився. До речі, оповідання неодмінно сподобається хлопцям, бо воно про роботів. А ще дитина добре зрозуміє різницю між «вхідними» й «вихідними» даними.

Третя пригода П’яточкіна сталася в найпрекрасніший час року – новорічну ніч. Гадаю, батьки з досвідом вже здогадуються, що йтиметься про замовляння подарунків Дідові Морозу. Оповідання задовольнить очікування і малечі, і батьків, адже Катруся та Петрик нарешті зрозуміють, що бажання має бути одне. Читати раджу всім малятам: і тим, хто вірить у Діда Мороза, і тим, хто вже знає про «чарівний гаманець», який фінансує новорічні сюрпризи.

Усі казкові історії про непосидюче хлоп’я написані з гумором, насичені кумедними ситуаціями, але завжди через сміх і гру ми робимо корисні висновки. Великі яскраві ілюстрації художника Оксани Батуріної роблять книжку особливо радісною і сонячно-рудою.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар