П’яточкин зростає і закохується
У дитячому садочку непосидюче рудоволосе хлоп’я слоників рахувало. Минули роки, і в початковій школі Петрик чомусь лічив страждання – і нарахував аж 17 штук! Але оскільки книжка Наталі Гузєєвої з ілюстраціями Ірини Смирнової не про самі страждання, а насамперед про любов, то й називається вона відповідно – «Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина».
Спершу здається, що це все ж таки текст для дітей початкової школи. Так, він адаптований, легко читається, тут багато гумористичних епізодів. Проте будьте готові, що при прочитанні книжки в дитини можуть виникнути запитання як буденного, так і філософського характеру: про життя і смерть, про Бога, кохання і стосунки між дорослими. Тому радимо читати книжку в сімейному колі.
«Я тут сиджу сам, думаю про неї, страждаю. А вона теж, мабуть, сидить сама, про мене думає й теж – страждає. Може, краще вдвох сидіти і страждати?»
Кожен новий розділ піднімає важливу проблему, спричинену випадковими (і не дуже) обставинами в житті головного героя.
Чи перше кохання завжди з’являється навесні? Чи варто робити подвиги заради коханої людини? Дуже обережно, на власних прикладах П’яточкин вчиться розрізняти перші прояви кохання, аналізує стосунки батьків, бачить, що любов існує і між старшими людьми.
Разом із тим «Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина» – це ще й повість про дружбу. Вона тут теж всеохопна, як любов. Друзі-однолітки і непорозуміння між ними, набагато старші за Петрика друзі і їхні поради, дружба між дорослими і дитячі думки щодо цього питання.
Із дитиною у віці Петрика П’яточкина багато що трапляється вперше. Всі ці події викликають бурю емоцій, із якими діти не здатні впоратися самостійно. Активний, але досить лінивий Петрик має проблеми з дисципліною у школі, вчиться заробляти перші гроші, знаходить вирішення безвихідних ситуацій. Він бере на себе відповідальність, викручується й обманює, але попри все правда завжди перемагає. Книжка допоможе батькам краще зрозуміти свою дитину, а дітям покаже, що немає безвихідних ситуацій і що не потрібно все завжди вирішувати самому – часом варто попросити поради.
Ця добра й позитивна книжка зможе стати предметом обговорень у вашій родині. Розглядаючи з різних боків ситуації, в які потрапляє Петрик, батьки допоможуть дитині розвинути критичне мислення. Важливо почути її думку, поставити правильні запитання про причини чи наслідки подій – і гарний вечір за дружньою розмовою вам гарантовано.