Папа Римський відповів на дитячі запитання


В Італії вийшла книжка «Папа Франциск пише дітям», у якій він відповідає на запитання, надіслані від дітей із різних країн світу. До книжки ввійшли тридцять листів із запитаннями від дітей із п’яти континентів, пише «Радіо Свобода».

Ідея збірки з’явилася в американському видавництві єзуїтів «Loyola Press». Співробітників видавництва у 30 країнах світу попросили долучитися до проекту. По школах шукали дітей, які б хотіли надіслати запитання для папи. Після ретельного відбору папа Франциск сам обрав запитання для відповідей та публікації.

У Ватикані кажуть, що відповіді папи Франциска свідчать, як він серйозно сприймає дітей. «Папа намагається відкорегувати культуру, яка ігнорує дітей», – сказав кардинал Луїс Антоніо Таґле в коментарі виданню «La Repubblica».

«Чому тобі подобається футбол?» – запитує восьмирічний хлопчик із Китаю. «Тому що це командна гра, якщо гравець хоче грати сам, він програє. Так має бути і в Церкві», – відповідає понтифік.

«Чому на світі немає більше див?» – «Дива все ще існують! – переконує святіший отець. – Наприклад, диво людей, які страждають і не втрачають віри».

«Якби ти міг зробити диво, то що б то було?» – цікавиться восьмирічний Вільям зі США. «Я б вилікував хворих дітей. Я досі не спромігся зрозуміти, чому діти страждають. Для мене це таємниця. Я не можу її пояснити», – відповідає папа Франциск.

Окремі дитячі листи стосуються болючих тем страждання і війни. Ніґерійський хлопчик цікавиться в папи, як би він міг вирішити конфлікти у світі. «Я не можу вирішити конфлікти світу, – зізнається святіший отець, – але ти і я можемо спробувати зробити цей світ кращим. Необхідно переконати всіх, що найкращий спосіб виграти війну – це не починати її. Це непросто, я знаю. Але я пробую. Спробуй і ти».

Нагадаємо, що торік вийшла друком книжка «Листи папі Франциску», куди увійшли численні листи й малюнки, які діти з усього світу надсилають на адресу понтифіка у Ватикан.

Джерело: radiosvoboda.org.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар