ПЕН Україна та The Ukrainians назвали 100 знакових романів і повістей українською мовою


Український ПЕН та видання «The Ukrainians» уклали список «Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою». Як і два роки тому, укладачі наголошують, що їм не йдеться про «канон і незаперечну істину, а радше зразок, методологію, вихідні точки для незабутніх літературних маршрутів»: «Завдяки карантину ми всі переконалися, як багато незнаних прекрасних куточків можна знайти в Україні. Хотілося б, щоб із не меншим захопленням українці відкривали для себе й свою літературу» – зазначено в описі проєкту.

Скрін із theukrainians.org

У списку, що охоплює часовий відтинок від 1857-го до 2019 року, знайшлося місце для двох найвідоміших українських дитячих книжок – класичних повістей Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» та «В Країні Сонячних Зайчиків». До слова, цим самим книжкам, а поміж них і умовам, у яких розвивалася в часи радянської окупації українська література для дітей, присвячено другу серію документального серіалу «Між крапельками» від «Суспільне Культура».

Укладання довгого списку та кілька етапів голосування, в яких взяли участь усі члени Українського ПЕН, відбувалися у березні-червні 2020 року. Загалом довгий список складався з 436 позицій.

Над проєктом працювала дорадча експерта група, до якої ввійшли літературознавці Тамара Гундорова, Микола Рябчук, Оля Гнатюк, Елеонора Соловей, Ірина Старовойт, Анатолій Дністровий, Олексій Сінченко, Ростислав Семків, Олена Галета та Марко-Роберт Стех.

Два роки тому ПЕН уже укладав свій топ-100 українських творів.

Повний список із анотаціями дивіться тут.

БараБука щиро переконана, що для української дитячої літератури потрібен окремий список, чим, власне, у Просторі Української Дитячої Книги й займаються вже майже десять років 🙂

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар