Переможці інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича


Стали відомі переможці першого в Україні Інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича, започаткованого Видавничим центром «12» у 2020 році та підтриманого Українським інститутом книги й Донецькою обласною держадміністрацією.

На конкурс 2021 року надійшло 153 роботи від учасників до 18 років із різних міст та містечок України. Цьогоріч кількість рукописів втричі перевищує кількість робіт, надісланих на конкурс у 2020 році. Серед них було кілька творів від 19-річних учасників. Журі одноголосно вирішило долучити їх до конкурсу, а вже наступного року розширити вік учасників конкурсу до 19 років.

«Інклюзивний літературний конкурс для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича- це чудовий інструмент культурної комунікації у сучасному суспільстві, – переконана Олена Осмоловська, ініціаторка конкурсу, письменниця, директорка “Видавничого центру “12”, доцентка Київського університету імені Бориса Грінченка. Кожен учасник конкурсу доклав чималих зусиль не лише для розвитку інклюзії в Україні, а й до свого власного розвитку. Наші діти – щирі й талановиті і вони мають бути включеними у суспільство рівних можливостей та порозуміння».

Члени журі конкурсу оголосили імена переможців у трьох вікових номінаціях: «Юнацтво», «Підлітки», «Діти».

У категорії «Юнацтво» перемогу здобув Олександр Паньков із Дніпропетровської області з оповіданням «Зона».

У номінації «Підлітки» перемогли одразу двоє авторів: Максим Пасько з Києва з оповіданням «Внутрішня сила» та Олена Гафяк із м. Кременчук Полтавської області з твором «Його мрія».

У категорії «Діти» переміг Артем Полонський із Полтавщини з твором «Про мене».

«Сучасне суспільство розуміє інклюзію по-різному, і часто – занадто вузько й категорично, – вважає Марія Артеменко, письменниця, методистка Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України», експертка Простору української дитячої книги BaraBooka. – Проте нове покоління демонструє нові погляди – толерантні й прогресивні. Інклюзія буває інакшою – не лише фізичною, але й ментальною, емоційною, культурною врешті-решт, проте у жодному разі від неї не потрібно дистанціюватися. Є інший шлях – спробувати зрозуміти і трансформувати у прийняття. Конкурс сприяє такому розширенню меж інклюзії та її рецепції суспільством. Водночас, кожна дитяча робота – це впевнений крок до свідомої спільноти, готової допомагати кожному, хто цього потребує».

Фіналісти конкурсу отримають набори сучасних українських книжок від партнерів конкурсу. Вони також матимуть змогу особисто поспілкуватися з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії. Крім того, на переможців чекає рік творчої промоції від Видавничого центру «12» – роботи переможців і фіналістів будуть опубліковані в електронній збірці конкурсу.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар