Переможці Болоньї: найкращі дитячі книжки 2014-го


13 лютого стали відомі переможці премії BolognaRagazzi – однієї з найпрестижніших нагород у царині дитячої літератури. Вперше в історії серед згаданих у списках переможців книжок є українська дитяча книжка – «Зірки і макові зернята» творчої студії «Аґрафка», що побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Публікуємо також список найкращих книжок світу за версією Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї.

18У номінації «Художня література» перемогу здобула канадська книжка «Різдво Маргарити» (Le Noël de Marguerite) Індії Десжардінс (India Desjardins) з ілюстраціями Паскаля Бланчета (Pascal Blanchet). «Досконалі задум, дизайн і виконання, – пишуть на сайті, – переконали журі, що це видатна книжка в категорії “Художня література”».

У номінації «Науково-популярна література» перемогла польська книжка «Majn Alef Beif» Єгошуа Камінського (Jehoszue Kamiński) з ілюстраціями Уршулі Палюсінської (Urszula Palusińska). Книжку, що доступно ознайомлює дітей із абеткою їдиш, видала краківська єврейська спільнота.

Спеціальну відзнаку для видавництв арабських країн, Латинської Америки, Азії та Африки «Нові обрії» отримала Юнґ Юмі (Jung Yumi), авторка тексту й ілюстрацій до книжки «Порошинка» (La chica de polvo).

У категорії для початківців «Opera Prima» найкращою книжкою, на думку журі премії, є «Історія Гален» (Halens Historie) Юлії Горст (Yulia Horst) та Дарії Ричкової (Daria Rychkova). Також, на радість БараБуці, цього року в цій номінації вперше відзначено українську книжку: «Зірки і макові зернята», письменницький дебют Романи Романишин та Андрія Лесіва.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар