Перевидано повну біографію Івана Сили


Видавництво «Наш Формат» вперше в Україні видало повну версію роману «Іван Сила на прізвисько “Кротон”» журналіста та письменника Антона Копинця. Саме на цю книжку взорувався земляк відомого атлета Олександр Гаврош, пишучи свою книжку для дітей «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу».

Головною сюжетною лінією роману є колоритна біографія найсильнішої людини у світі 1928 року – 20-річного Івана Фірцака – вихідця із закарпатського села Білки, що поїхав на заробітки до Чехословаччини, де своїми перемогами у бійцівських турнірах швидко здобув імідж фантастичного силача та непереможного спортсмена. Згодом Іван долучився до празького цирку та гастролював із карколомними трюками у країнах Європи та США. В афішах спортсмен значився як «Іван Сила». Під цирковим іменем «Кротон» Іван Сила вразив своїми надзвичайними атлетичними здібностями глядачів 64 країн світу, подолав у двобоях найсильніших людей трьох континентів та був визнаний наймогутнішою людиною планети. У жовтні 2013 року в Україні відбулася прем’єра сімейного художнього фільму про Івана Силу, в основу було покладено повість Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». У свою чергу Гаврош надихнувся книжкою Копинця, з часу виходу якої минуло понад 40 років.

Антон Копинець був близьким другом Івана Фірцака, якого в усьому світі знали як Івана Силу, або ж Кротона. Книжку про життя атлета Копинець видав через два роки після смерті друга. Цікаво, що доля роману «Іван Сила на прізвисько “Кротон”» не менш карколомна, ніж доля його головного персонажа. У 1972 році світ побачив лише скорочений та ідеологічно відредагований варіант тексту, оскільки його автор відбував заслання в Архангельській області. Лише 2012 року рукопис роману повернувся в родину нащадків письменника Антона Копинця, і тепер читачі матимуть можливість ознайомитися з повною версією життєпису славетного атлета.

За матеріалами «Буквоїду».

Читайте також: Із книжки на екран: Іван Сила проти Супермена

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар