Перша екоабетка для малюків


У видавництві «Мушля» готують до друку абетку для малюків на екологічну тематику. Книжка має вийти восени 2021 року. Дуже вчасно, адже днями Верховна Рада практично заборонила розповсюдження пластикових пакетів в Україні. Закон увійде в дію з 1 січня 2022 року, тож за цей час і дорослим, і малюкам слід підготуватися й отримати базові знання про екологію.

Як пояснити малюкові, що сміття знешкоджує Світовий океан? Як розказати дитині, що від виробів з пластику вже давно потрібно відмовитися? Як прищепити доньці чи сину любов і почуття відповідальності за планету Земля? – відповіді на ці всі питання пропонують пошукати авторки книжки.

Ідея створення «Екоабетки» належить засновниці видавництва, дитячій письменниці Тетяні Руменко.

«Уже сім років поспіль я – мама двох найбешкетніших у світі “драконів”. Мої непосидюхи обожнюють зоозахисні історії та книжки про екологію (дражню своїх бешкетників “зеленими дракончиками”!), – ділиться з БараБукою Тетяна Руменко. – Саме приязне відношення моїх дітей до довкілля надихнуло створити “Екоабетку”. Пояснити, що літера “С” − це не лише умовний сир, а сміття, яке ми продукуємо і яке спричиняє так багато лиха планеті – це, на мій погляд, перші маленькі, але дуже важливі кроки у ставленні нової екосвідомої моделі поведінки».

Ілюстрація: Каріна Климик

Над втіленням ідеї працюють дитяча письменниця Анастасія Альошичева та художниця Каріна Климик.

«Я прагну, щоб кожна дитина змалечку вчилася цінувати довкілля, з повагою ставитися до кожної рослини, тварини, будь-якої живої істоти, адже всі ми співіснуємо у єдиному Всесвіті, – каже авторка віршів до абетки Анастасія Альошичева. – Коли пишу для абетки вірші, відчуваю, як серце сповнюється натхнення. Адже для мене головне – знаходити способи з допомогою слів ділитися з малюками знаннями, робити свій внесок у порятунок планети».

«Хочеться вірити, що, прочитавши книгу, малюки подивляться на глобальну всесвітню проблему і замисляться. А це дуже важливо! Давайте виховувати свідоме покоління. Вкладати більше змісту в буденні справи і творити добрі вчинки РАЗОМ», – каже ілюстраторка видання Каріна Климик.

Нагадаємо, що це не перше видання для дітей на тему бережливого ставлення до природи. Кілька років тому у «Видавництві Старого Лева» вийшла «Книжка про сміття» Галини Ткачук, орієнтована на підліткову аудиторію. Крім того, видавництво «Ранок» послідовно комунікує тему сміття, видаючи книжки з віконцями для дошкільнят. Також є пребагато перекладних видань про екологію, однак у форматі екологічної абетки для наймолодших поки що видань бракує.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар