15+

Подорожні придибенції Ірени Спок

Като Деспатi

Ірена КАРПА. Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою. – Харків: Клуб сімейного дозвілля , 2014. – 208 с.
Уподобань: 58

Почну з трепетного – наважитися читати Карпу мені, після лагідних пастелей дитліту, було просто-таки страшно. Ні-ні, я не знаю про Ірену нічого такого, що могло б цей забобонний острах обґрунтувати, я навіть не знайома з нею… Але ж уявіть собі лишень: телезірковість та еротичні фотосесії, режисерські й акторські експерименти, англійська й французька філологія, 15 років психоделічного тріп-хоп-індастріал-панк-рок хардкору, рівнотривала письменницька кар’єра, яку не оминули увагою Іздрик та «Гранослов», «Дуліби» й «Best Ukrainian Awards» із «КСД», а заразом і вибагливі читачі Польщі, Чехії та Болгарії. Та що вже й казати про небезпечні чари її творчості, коли навіть ґуґл-транслейт не втримався й спробував самотужки перекласти одну з книжок Ірени Карпи російською…

Словом, довіритися Карпі лячно, але як замашно вона бере читача за шкуру й волочить за собою куди заманеться, і як воно солодко – протеліпатись усією карколомною подієвістю, спрагло напихаючись курним повітрям і яскравими довкружсвітніми краєвидами з її гучної, ритмічної, злегка насильницької ласки.

Baby Travel… – такий собі веселий нон-фікшн про емпіричний досвід ненормальної мами двох цілком нормальних дітей. Це книжка про те, як не боятися нового досвіду, пересувань, культурних експірієнсів, самого себе. Тут вистачає і пригод, і практичних порад, і суспільно-культурних розвідок

Хоча бібліографія Ірени Карпи варта окремого місця на однім із ваших широких підвіконь, для «Baby Travel» нам слід віднайти якесь осібне розташування, адже чергова подорожуйка авторки, направду, є ще й туристичним посібником, практичним порадником для дорослих та їхніх дітей, теперішніх і прийдешніх, а також усіх інших збоченців, що з якихось причин намилилися кудись терлиґатись із малюками й тваринами. Книжку укладено із заграванням до абетки, впорядковано частково за географічною ознакою, здебільшого – за ключовими враженнєвими чи явищними теґами, напхано купою практичних порад гігієнічного, інженерного, монетарного, логістичного, гастрономічного, дипломатичного, господарчого, психологічного й ринкового характеру.

Розгортаючи «Бебі-тревел» на будь-якій сторінці, ви дізнаєтеся думку досвідченої мандрівниці «1+2 дітей» щодо одвічних запитань: «що брати», «що вбирати», «де ж так можна», «Боже, що робити» тощо. Будуть згадані й фахово, репортерсько відкоментовані мандри з мацьопами на будь-який смак, як-от авіаперельоти, подорожі автівкою, залізничні доїжджання та підступні вело- й моторикші, «класична виїздка» кіньми, а також слоняча й верблюдяча верхова їзда.

Тут вам і відвідини верхівки льодовика, і скелелазіння в Ліхтенштейні за два тижні до пологів, власне пологи в Барселоні й ще одні – в передмісті Берліна, чайлд-дотичні особливості Німеччини, Австрії, Швейцарії, Іспанії, США, Франції, Непалу, Індонезії, Македонії, Хорватії, Чорногорії etc., біганина по візи й квитки за три дні до подорожі, порушення візових режимів, медичні несподіванки із щасливим завершенням і загалом цілий екшн-серіал не пов’язаних між собою кумедних пригод, що їх мамуся з чотирирічним стажем Карпа та її піратки Кора й Кая вивернуть вам на голову з характерними безцеремонністю, колоритом, відвертістю і янгольськими усмішками вимащених карі щасливих мордесь, яких і вам щиро бажаю.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар