4+

Польоти уві сні та наяву

Марія Артеменко

Іра БОВА. Диводрім і Піжамна Пані / Ілюстрації Неллі Родіонової та Дмитра Воронова. – Чернівці: Чорні вівці / Книги – ХХІ, 2021. – 32 с.
Уподобань: 6
«Чаклун знову з’явився, але цього разу він сидів уже зверху на шафі. Яся уважно розглядала свого гостя. Він і справді нагадував їй повний місяць. Такий же кругленький і жовтенький, та лише в капелюшку й черевичках.
— Ди-во-дрім, — прошепотіла дівчинка. — Ти такий…
— Який?
— Навіть не знаю… Якось не так я тебе уявляла, — усміхнулася Яся»

Ця історія трапилася у хатинці під вербою. На гостині у діда Івана п’ятирічна Яся почала сумувати за батьками й не хотіла вкладатися у ліжечко. Мудрий дідусь використав перевірений спосіб – розповів онучці казку на ніч. І саме герой дідової оповідки, чарівний Диводрім, став для Ясі новим другом. Їхнє спілкування перетворилося на пригоду, сповнену гумором, добротою, польотами і дитячими мріями. А вони, як відомо, мають здійснюватися.

Прозовий текст книги містить вдалі віршовані епізоди й навіть один шифр. Отак, аби прочитати чарівний список справ Диводріма, дітям потрібно буде використати дзеркальце. Забавка додає читанню інтерактивності. Також авторка Іра Бова ділиться простим способом зав’язування шнурівки, що може стати помічним для дітей.

Ілюстрації Неллі Родіонової та Дмитра Воронова

Якщо сюжетно книжка місцями нагадує історію про Карлсона, то візуальне оформлення вражає автентичністю. Ілюстрації Неллі Родіонової та Дмитра Воронова не намальовані, а виготовлені власноруч у вигляді ляльок, крафтового реквізиту й макетів. Така деталізована «предметна ілюстрація» з нитковими зображеннями, кавовими плямами й розсипаними по сторінках ґудзиками формує особливу рецептивну насолоду. Сторінки хочеться гортати неквапливо, роздивляючись кожну текстуру і кожен куточок відтвореної сцени. Увагу до дрібничок можна використати як черговий спосіб залучення дитини до книги, наприклад, запропонувати маленькому читачу знайти на сторінці певний предмет (гітару, віник, журнали тощо). Лялькарство, як техніка ілюстрації, лише набирає обертів в українській дитячій літературі, що є цінним для вітчизняного книжкового ринку. У перекладних виданнях аналогічна тенденція простежується давно і вже довела свою популярність.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар