Понад 60 тисяч примірників сучукрдитліт закуплять бібліотеки у 2018 році


27 жовтня у приміщенні Національної історичної бібліотеки України відбулося засідання Експертної ради та було затверджено перелік книжкових пропозицій, що рекомендуються до закупівлі у 2018 році, повідомляє Український інститут книги.

Експертна рада схвалила закупівлю 741 назви книжок загальним накладом 1 028 800 примірників від 92 видавництв на суму в майже 120 млн грн.

З них у списку рекомендованих для закупівлі видань – понад 60 дитячих і підліткових книжок сучасних українських авторів, зокрема твори Сашка Дерманського, Лесі Ворониної, Володимира Рутківського, Оксани Лущевської, Анастасії Левкової, Лариси Денисенко, Тані Стус, Ольги Купріян, Кузька Кузякіна та інших. Книжки мають закупити накладами 1000–1500 примірників на кожну позицію. З повним списком книжок, що пропонуються до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів, можна ознайомитися тут.

 

 

Еспертки Тетяна Стус та Наталя Марченко. Наталя Марченко тримає видання, за яке вона голосувала. Одна з книжок Оксани Лущевської увійшла до експерного списку.

За словами експертів, це був один із найбільш прозорих відборів книжок для закупівлі за останні роки.Усього експерти вибирали з-поміж 2438 книжкових позицій.

«Для мене одним із найголовніших критеріїв добору книжок була потреба оновити бібліотечні простори сучасною дитячою та підлітковою літературою. Фахівців із дитліт в Експертній раді була меншість, але список обраних видань непоганий, – зазначає членкиня Експертної ради Тетяна СТУС (важливо: згідно з положенням про Експертну раду, голосувати за свої книжки не можна). – Бракує підліткової літератури й, можливо, забагато Астрід Лінґрен (якої, я певна, досить багато в бібліотеках), але загалом це великий крок уперед в державних закупівлях книжок. Тут майже немає “випадкових” чи неперевірених читачами та літературознавцями авторів».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар