Посібник «Живі Письменники. Батькам – 2» доступний онлайн

Автор: БараБука


Український інститут книги, ГО «Смарт освіта» та БараБука розробили другий том посібника «Живі Письменники. Батькам», куди ввійшло 50 видань українських авторів 2019–2021 рр для молодшого та середнього шкільного віку. Нагадаємо, що перший том посібника обмежився молодшою школою, проте кожну книжку було детально проаналізовано експертами й психологом. Посібник вийшов у рамках акції #ЖивіПисьменники.

«Живі Письменники. Батькам» розроблено для батьків, які прагнуть заохотити дітей читати саме через практику родинного читання та книжкового дозвілля. Над укладанням посібника працювали: Тетяна Стус (керівниця проєкту), експерти Марія Артеменко, Ольга Купріян, Діана Мельникова, Анастасія Музиченко, Ганна Остапенко, Світлана Ройз, Ольга Сілакова, Анна Третяк.

Посібники містять:

  • описи п’ятдесяти книжок сучасних українських письменників;
  • запитання для бесід із дитиною за кожною книжкою;
  • ідеї для спільних ігор;
  • коментарі психолога.

Завантажити посібник – тут.

Видання 2019 розраховано на батьків дітей віком 6–10 років. У ньому рекомендовані книжки для дітей різного рівня читацької компетентності – як для тих, хто тільки починає читати, так і для вправних читачів. Посібник «Живі Письменники. Батькам» 2021 року пропонує ширший набір тем для роздумів та категорії читачів: 6–10 років і 10–14 років.

Також біля опису окремих книжок розміщено QR-коди, за якими можна отримати додаткові матеріали (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Біля опису книжок на складні теми є детальні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.

Книжки до посібників було обрано за такими критеріями:

  • відзнаки в рейтингах та конкурсах;
  • відсутність у навчальній програмі 1–4 класів;
  • видані протягом останніх 5 років.

Як користуватися посібником, детально написано на сайті https://aw.ubi.org.ua/.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар