11+

Повна складуха Кочубей

БараБука

Саша КОЧУБЕЙ. Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок , 2016. – 104 с.
Уподобань: 28

Захопливий дебют Саші Кочубей із повістинкою для молодших підлітків – це другий твір-переможець у конкурсі видавництва «Фонтан казок» «Напишіть про мене книжку». Це також і дебют Саші як ілюстратора, бо дотепна графіка, що супроводжує розповідь 10-річного Андрія про кілька тижнів приватного і шкільного життя, належить її легкій руці.

Читайте також: Коли твій кіт йог

Головний герой, 10-річний школяр, отримує зловісне віщування від однокласниці щодо найближчого відтинку свого життя-буття, такі собі «нескладухи». І, звісно, кожну свою невдачу, кожен прокол починає рахувати спершу несвідомо, а потім із дедалі більшою досадою й навіть острахом. Ой-ой, чим же закінчаться ці суцільні неприємності то в родині, то на уроці, то на тренуванні, то на репетиції?!

«У тебе є всі шанси провтикати найбільше кохання свого життя, якщо ти…
Я прямую до класу і по дорозі думаю, що в мене не клас, а дурдом «Сонечко». Одна вдає з себе ворожку, а друга пса називає Шурупом»

Насправді це зовсім не жахалка. А дотепна й весела книжка з напрочуд симпатичними персонажами (навіть якщо вони, окаянні пухнасті домашні тварини, роблять ай-ай-ай на ліжко батьків). Усі образи цієї хроніки – і головний герой-оповідач, і тато з мамою, і дідусь та бабуся, і однокласники, і навіть котяра-котлетаріанець із ласкавим іменем Монстр – складаються в барвисту й водночас ясну й достовірну палітру, наповнену довірою, добротою, відкриттями й зізнаннями. Кажуть, не було б щастя, так нещастя, тобто нескладухи, допомогли?

Великим плюсом цієї книжки є також і те, що вона є провісником появи творів, не зав’язаних на «дівчачості». Якщо бажаєте навернути свого 9-11-річного школяра на читання, то «Сім нескладух Говорухи» – саме та книжка. А ще – «Я, травмвай і зоопарк у квадраті» Кузька Кузякіна.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар