Премія «Еспресо. Вибір читачів 2020»: відбір


Стартував 4-й сезон книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020», яка була започаткована ГО «Демфорум» та телеканалом «Еспресо» у 2017 році з метою відзначати найкращі вітчизняні літературні новинки року та задля підтримки інтересу до читання книжок в Україні.

Організатори прагнуть, аби видавці знайшли ефективний шлях до читачів через рекомендації, відгуки та оцінку книжок читачами й авторитетними експертами. Особливість Премії полягає у тому, що її переможців на останньому етапі визначають читачі шляхом голосування у бібліотеках по всій Україні.

Премія проводиться у трьох номінаціях:

1. «Література для дорослих»,

2. «Література для підлітків » (для дітей від 12 до 18 років),

3. «Література для дітей» (для дітей від 5 до 12 років).

До участі в премії допускаються твори, які написані українською мовою (переклади не приймаються). Книжка має бути видана вперше в період з 1 червня 2019 року по 31 травня 2020 року (перевидання не приймаються). Наклад від 1000 примірників.

Конкурс проводиться в три етапи:

1-й етап (початок 1 червня – кінець 30 червня 2020 року): формування довгого списку видань. Представник видавництва заповнює електронну форму для реєстрації подачі книг на участь у Премії. Форма активна до 30 червня 2020.

Після ретельної перевірки запропонованих до участі видань (згідно з вимогами подачі на конкурс) Оргкомітет оголошує довгий список книжок ,що потрапляють до другого етапу.

2-й етап (початок 1 липня – кінець 31 липня 2020 року): голосування Експертного журі. Члени Експертного журі в кожній із 3-х номінацій, після ознайомлення та прочитання книжок із довгого списку видань, вибирають за власним вподобанням п’ять фіналістів. У результаті підрахунку голосів у кожній номінації визначаються фіналісти, які проходять у третій етап.

3-й етап (початок 16 серпня – кінець 16 листопада 2020 року): голосування читачів у бібліотеках по всій Україні. Визначення переможців читачами шляхом відкритого нетаємного голосування в бібліотеках на території України.

Переможці Премії будуть оголошені на Церемонії нагородження, в соціальних мережах та в ефірі телеканалу «Еспресо» наприкінці листопада 2020 року.

Джерело: litcentr.in.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар