Премія імені Всеволода Нестайка визначила переможця


Національна бібліотека України для дітей оголосила ім’я першої лауреатки Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка. Це – письменниця з Мукачево Валентина Попелюшка (Валентина Жук), авторка гостросюжетної повісті для підлітків «Украдені».

Валентина Попелюшка – авторка повісті, дипломована геологиня, економістка, кулінарка, художниця, рукодільниця. «Писала цю історію, поки чекала дітей удома, а їхні мобільні відповідали, що абонент недосяжний. Вийшло занадто переконливо», – пишуть на сторінці видавництва «Час майстрів», яке видало «Украдених».

Фото зі сторінки видавництва у фейсбуці

Анотація:

П’ятеро дітей викрадено. Усі вони наче з різних світів: із родин з різним статком, соціальним статусом, способом життя, взаєминами, навіть національністю. Що кожен з них має прийняти й зрозуміти, щоб побороти суперечності й об’єднатися на шляху до порятунку? Так починається низка неймовірних пригод…

Офіційне нагородження письменника-лауреата відбудеться напередодні Міжнародного дня дитячої книги, який світова спільнота щорічно відзначає 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Християна Андерсена.

Нагадаємо, що Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка заснована у 2021 році Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначення сучасних українських дитячих письменників за найкращий прозовий (реалістичний, пригодницький) твір для дітей молодшого та середнього віку, що висвітлює життя та проблеми сучасних дітей.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар