Премія «ЛітАкцент року»


Літературна премія інтернет-видання «ЛітАкцент» від 2008 року відзначає найкращі українські видання в номінаціях «Художня література» та «Літературознавство». Родзинкою рейтингу є антипремія «Золота булька» – за найбільші книжкові розчарування: на «бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості авторства відомих письменників.

Від початку переможців визначав склад журі, що змінювався раз на два роки. Від 2013 року було змінено умови рейтингу. З’явилася окрема номінація для дитячої літератури «Проза та поезія для дітей», роз’єдналися «Проза» і «Поезія», а до літературознавства було додано есеїстику. Відзначають книжки, написані українською мовою й видані впродовж поточного року в Україні та за кордоном. Нині право проголосувати за найкращу книжку має кожен автор «ЛітАкценту», надіславши свою пропозицію на адресу редакції.

Нагорода в кожній номінації – диплом переможця і сертифікат на придбання книг у мережі книгарень «Є» на 500 грн. Переможців оголошують щороку в січні.

Серед лауреатів премії «ЛітАкцент року» – Петро Мідянка і Марко Павлишин (2008), Володимир Рутківський (2009), Андрій Содомора (2010), Юрій Щербак (2011), Олег Лишега та Віра Агеєва (2012). У 2013 році «ЛітАкцент року» в номінації «Поезія і проза для дітей» перемогли Тарас і Мар’яна Прохаськи з книжкою «Хто зробить сніг».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: