Премія підлітків «Навиворіт» оголосила переможців


Журі літературної премії підлітків «Навиворіт» оголосило переможців 2018 року. Були названі лауреати у двох номінаціях: «Найкращий дизайн підліткової книги», «Найкраща перекладна підліткова книга року», премії за найкращу українську підліткову книгу року вирішили цього року не присуджувати, йдеться в повідомленні на сторінці премії.

«В українській підлітковій літературі ми шукали книгу, яка не дискримінує і реалістично говорить про актуальні для нас проблеми. Персонажів, у яких ми зможемо впізнати себе, яким повіримо і чия історія допоможе нам по-новому подивитися на себе і світ.

Усі ці критерії надзвичайно важливі, і ми не можемо знехтувати жодним із них. Тому, на наш превеликий жаль, цього року ми не вручили премію у номінації “Найкраща українська підліткова книга”» – написали журі премії «Навиворіт».

Нагадуємо, що БараБука вже кілька років підряд відзначає значний поступ української підліткової літератури. Отак, у 2018 році відзнаку за найкращу підліткову книжку отримала Олена Рижко за гостросюжетну повість «Знає тільки Мару», у 2016 році – Надя Біла за «Круту компанію».

Премію за «Найкращий дизайн підліткової книги» підлітки вручили за книжку «Ауергаус» Бова Б’єрґа (Видавництво «Видавництво»).

«Найкраща перекладна підліткова книга року» – «Руки розбійника» Фінна-Олє Гайнріха (Видавництво Старого Лева).

Також було вручено дві спеціальні відзнаки – «Спеціальна відзнака за різноманітність» за роман «Королівство шахраїв» Лі Бардуґо (Віват) і «Спеціальна відзнака видавництву, яке видало найбільше книг, що сподобались підліткам» – для харківського видавництва «Віват».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар