Премію Ліндґрен отримала організація, що пропагує дитяче читання в ПАР


Цьогорічний переможець Меморіальної премії Астрід Ліндґрен для багатьох став приємною несподіванкою. Адже зі 197 кандидатів із 61 країн лауреатом став не автор і не ілюстратор дитячих книжок, а організація, що пропагує дитяче читання в Південній Африці. Від 1992 року PRAESA (Project for the Study of Alternative Education in South Africa) поширює серед дітей та молоді в Південній Африці ідею того, що читати – це цікаво, модно й кльово.

Заснована доктором Невілом Александром у Кейптауні, PRAESA стала новою альтернативою державній освіті. За двадцять три роки існування PRAESA зробила чимало для того, щоб підкреслити визначну роль літератури в особистому та суспільному розвитку в південноафриканському суспільстві й культурі.

11-1

PRAESA має три основні мети: забезпечити дітей якісною літературою різними мовами Південно-Африканської республіки; співпрацювати й розвивати нові мережі серед видавців та організацій, які сприяють читанню; а також розпочати та здійснювати діяльність, яка може допомогти підтримувати живу культуру читання й розповідання історій у соціально вразливих групах населення.

Щоб заохотити дітей до читання рідною мовою, PRAESA запустила проект «Little Hands books» – серію маленьких книжок, написаних різними африканськими мовами, а також створила дитячий літературний клуб «Vulindlela».

Клуб «Vulindlela» став відправною точкою для наступного проекту – «Nal’ibali»: масштабної програми просування національних читань, що почалося у 2012 році. Це мережа літературних клубів, які використовують засоби масової інформації для заохочення дітей до читання, а також спонукання батьків, бабусь, дідусів, і вчителів читати разом із ними.

Торік PRAESA отримала «Asahi Reading Promotion Award» – премію від Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY).

Джерело: Букмоль.

Читайте також: Премію Ліндґрен у 2014 році отримала… Ліндґрен!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар