Премію Ліндґрен у 2014 році отримала… Ліндґрен!


Уявляєте, яка новина: у 2014 році лауреаткою престижної міжнародної премії пам’яті Астрід Лінґрен (Astrid Lindgren Memorial Award) стала – ви не повірите – шведська письменниця із прізвищем… Ліндґрен!

Барбру Ліндґрен (Barbro Lindgren) – «авторка новаторських і багатогранних творів для дітей різного віку», – пишуть на офіційному сайті премії. У її доробку – книжки-картинки, поезія, п’єси й книжки для підлітків. У 2004 році письменниця ввійщла до списку фіналістів премії імені Андерсена, яку також називають «малою Нобелівською».

Народилася Барбру Ліндґрен 1937 року, дебютувала в літературі 1965-го і відтоді встигла опублікувати понад сотню творів більш як тридцятьма мовами світу. Також ілюструвала декілька власних книжок, включно з дебютною – «Літо Матіаса» (1965). Найбільший успіх письменниці принесла співпраця з художницею Евою Ерикссон (Eva Eriksson) та спільна серія книжок про маленького Макса й буденні пригоди в житті маленької дитини.

1На думку журі, Барбру Ліндґрен є піонером у літературі. Використовуючи мову пригодницьких романів і багатство психологічної прози, письменниця не лише кардинально змінила підхід до написання книжки-картинки, але й заново винайшла жанри абсурдної прози, екзистенційного дитячого вірша та реалістичної белетристики для молоді. Маючи абсолютний слух, Барбру Ліндґрен показує читачам як кумедні витівки й моменти світлої радості, так і незбагненну природу життя і близькість смерті.

Церемонія вручення премії імені Астрід Ліндґрен відбудеться 2 червня 2014 року в Стокгольмі.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись: