Президентська книжка року: про пошуки Світла


Держкомтелерадіо оприлюднило імена переможців щорічної премії Президента України «Українська книжка року» за 2016 рік.

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» перемогу здобув «Їжак Вільгельм» Тані Стус із ілюстраціями Анни СарвіриВіват»). Книжку обрали з-поміж двадцяти видань довгого списку.

Книжка Тані Стус «Їжак Вільгельм» присвячена відомому польському художнику Вільгельмові Котарбінському (його картини можна побачити, зокрема, в Національному музеї імені Тараса Шевченка). За словами авторки, їй було цікаво дослідити, як народжуються і зростають генії. Так з’явився образ міського їжака, який шукає Світло (а, як відомо, їжаки – нічні тварини, удень вони сплять).

вільгельм

«Дитячі спогади багатьох людей містять у собі таке повільне споглядання. Занурення у світ кольорів і світла часом бувало для багатьох із нас настільки ж цікавим, як гра або слухання історій. Саме таким замисленим і задивленим у світ дітям, найімовірніше, сподобається історія міського їжака, яка, звісно ж, не обмежується лише медитативними міркуваннями. Вона розгортається далі в парку, в якому завдяки яскравим ілюстраціям Анни Сарвіри, стилізованим під дитячі малюнки, можна впізнати київський парк Володимиська гірка. Ворона Федора, білка Маруся та великий гурт голубів допомагатимуть їжакові здійснити його мрію, а для цього – кожен у свій спосіб міркуватимуть про Світло та його початок».

Більше про книжку читайте в рецензії.

Крім того, в номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» премію здобув Мирослав Дочинець за книжки «Синій зошит. Аркуші днів світящих» та «Лад» (видавництво «Карпатська вежа»). У свою чергу «За вагомий внесок у розвиток українознавства» нагородять видання «Марія Заньковецька» (автор В.П. Корнійчук, видавництво «Криниця»).

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар