Присуджено премії імені Лесі Українки 2021


Комітет з присудження Премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив лауреатів 2021 року. Про це повідомляє Держкомтелерадіо.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко зазначив, що цього року було висунуто багато робіт на здобуття премії. Зокрема, в номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» було висунуто 54 твори, в номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» – 16, у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» – 6, у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» – 5.

Отже, в номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогла книга Лариси Ніцой «Незламні мураші», яку видав ФОП Мельник М.Ю. «Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній йдеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад», – зазначається на сайті Держкомтелерадіо.

Лариса Ніцой. Фото зі сторінки письменниці у фейсбуці

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» перемогу здобула серія казок «Киці-мандрівниці» у художньому оформленні Дмитра Печенкіна (видавництво «Рідна мова»). Члени комітету відзначили виразні образи казкових персонажів, а також ілюстрації подорожей різними країнами, які вчать маленьких читачів сприймати такий різний світ та інші народи.

Фото з сайту ridna-mova.com

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» найкращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисер-постановник Ірина Корольова). «Фентезі-мюзикл для дітей і дорослих “Легенда про Дракона” – це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і вражаючим оформленням, вирішеним у З-D форматі», – пишуть в оргкомітеті.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу присудили повнометражному ігровому фільму «Стоп-Земля». Авторка сценарію та режисерка – Катерина Горностай. Фільм «Стоп-Земля» – драма дорослішання, розповідь про перший чуттєвий досвід підлітків. Це історія 16-річної дівчини Маші та її друзів у найтривожніші для них моменти юного життя – їхнього дорослішання. У фільмі знялися непрофесійні актори – звичайні школярі з Києва і Київської області. Кінострічка вже встигла 2021 року отримати низку професійних відзнак, зокрема, три нагороди 12-го Одеського міжнародного фестивалю та «Кришталевого ведмедя» юнацького журі програми Berlinale Generation 14plus 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар