Назва нової книжки Оксани Лущевської та Дзмітрия Бандаренка – «101 маяк». Але мушу сказати, що автори трошки помилилися. Насправді в їхній книжці маяків набагато більше. Якщо додати маяки на обкладинці й маяки всередині книжки, то буде точно більше сотні. А якщо доплюсувати ще й уявні маяки, які придумав собі головний герой Захар, то й до двохсот доберемося. Проте це й не дивно, адже коли вмикається уява, зникають межі та розширюється простір.
Насправді оповідання Оксани та Дзмітрия не так про маяки, як про засинання. Скажіть, чи траплялися у вас випадки, коли ви не могли заснути? Впевнена, таке було з кожним. І що ж ви тоді робили? Думаю, рахували – баранців, слоників, мишок, коників, книжки…
До героя оповідання «101 маяк» також не приходить сон. Захар лежить у ліжечку та уявляє, як сплять інші – друг Лев, мама, Левовий кіт Бублик… Хлопчик міг би уявляти, як спить його тато. Але він знає, що тато працює – малює проект сучасних висоток у новому районі.
Навпроти Захарового будинку постійно блимає вікно. Хлопчик вирішує, що це дім-маяк. І придумує, що татові висотки також можуть бути маяками. Коли тато приходить до Захара, то бачить, що син не спить. І пропонує перевірений метод. Як ви зрозуміли, це лічба.
Уява та мрії – найкращі супутники сну. Образ маяка – це символ безпеки та надії, це ланцюжок, що з’єднує нас із домівкою. Блукаючи у фантазійних сновидіннях, Захар зупиняється біля маяка. Точніше, біля 101 маяка, які придумали автори книжки. Ой ні, я ж сама сказала, що маяків набагато більше. Це художниця Оксана Драчковська, щоб нас заплутати, намалювала їх силу-силенну. Поки всі порахувала, я сама ледве не заснула. Думаю, маленькі читачі зроблять так само.
Солодких снів.
Купити книжку можна ТУТ.