Прохасько Мар’яна | Письменники


Художниця, письменниця. Народилася 1976 року в Ужгороді, з дитинства мешкала в Івано-Франківську. Закінчила Прикарпатський університет (англійська філологія). Викладає іноземну мову дітям, перекладає.

Не є професійною художницею, проте це не завадило спільно з Тарасом Прохаськом створити кротячу трилогію («Хто зробить сніг», «Куди зникло море», «Як зрозуміти козу»). Першу книжку трилогії неодноразово відзначали літературними преміями («ЛітАкцент року 2013», «Дитяча книга року BBC 2013»), а 2014 року вона потрапила до світового каталогу дитячих книжок «Білі круки». Перекладена іншими мовами, зокрема корейською.

2016 року Мар’яна започаткувала авторський проект «Напиши мені книжку» (у «Видавництві Старого Лева»), в рамках якого художниця запрошує авторів до співпраці – вони писатимуть тексти, які вона ілюструватиме. Першою книжкою в цій серії стала повість Софії Андрухович «Сузір’я Курки».

Цього ж року з’явилася мальована трилогія для найменших – картонки про дружну сім’ю Кучерявих, у яких немає жодного слова. У серії вже є книжки «Кучеряві повертаються у місто», «Кучеряві думають, що робити в дощ» та «Кучеряві відмовляються від ялинки на Різдво».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: