Радіопрограми «Українського радіо» на книжкову тематику


Якщо ви нечасто дивитеся телевізор, але слухаєте радіо, БараБука рекомендує час від часу налаштовуватися на хвилі Національної радіокомпанії України «Українське радіо». Отак, скажімо, їдучи зранку на роботу, о 9:10 можна послухати «Арт-панораму» на другому каналі (радіо «Промінь»). Її ведуча Тетяна Кононенко нерідко розповідає про новини книжкової тематики, розмаїті літературні конкурси для дітей тощо. В обідню перерву перемкніться на перший канал – у програмі «Добридень» ведуча Аліна Акуленко розповість вам про цікаві книжки, розпитає відомих українських письменників про актуальні літературні питання та познайомить із цікавими й непересічними людьми, гостями студії.

Вівторок – книжковий день на «Українському радіо». Починається він із нової авторської радіопрограми Оксамитки Блажевської «Книжковий сюжет». Актуальні літературні новинки, а також інтерв’ю з українськими письменниками – вмикайте 1-й канал у вівторок о 15:35. А вже в середу не пропустіть програму з десятирічною історією, що почнеться рівно о 16:10. Проект «Твій друг – книга» зорієнтований передусім на юних читачів (чули, друзі, не перемикайтеся!). Якщо вас не надто цікавить шкільна програма з літератури або ж ви хочете більшого, ніж пропонують телевізор та інтернет, – це ідеальний шанс самостійно вибрати собі цікаві книжки. Вам прочитають уривки з найновіших книжок, розкажуть про шедеври світової літератури, які давно стали класикою, про відомі сучасні книжки, про страшне слово «сучукрліт» і ще про багато всякого, про що можуть знати лише справжні книголюби. Програма «Твій друг – книга» – наступниця славетних радіопередач «Літературний компас» та «Пригоди славнозвісних книг», яку вів відомий письменник Анатолій Костецький. Нині її веде чарівна Ніна Даценко.

Щоп’ятниці о 16:05 радимо ввімкнути радіо «Культура» й поринути у півгодинний «Великий світ малого читача». Програму започаткувала дитяча письменниця Оксана Кротюк іще 2010 року, а тепер її справу в новому форматі продовжують ведучі Микола Байдюк та Оксана Чайка. Старі й нові книжки для дітей і підлітків, розмови з дитячими письменниками, художниками, видавцями, літературознавцями, бібліотекарями… А ще – фрагменти книжок українських дитячих письменників, казки й вірші у виконанні авторів або артистів! Оце вже справжня розкіш для БараБуки! Ведучі розкажуть про критерії якісної дитячої книжки й усе, що знають про дитячі книжки в Україні. Гостями студії були письменники Іван Андрусяк, Тетяна Щербаченко, Галина Ткачук, Григорій Фалькович, Олеся Мамчич, Леся Воронина, Катерина Єгорушкіна, Анатолій Качан та інші автори.

А щоб і у вихідні не сумувати без книжок, умикайте 1 канал «Українського радіо» щонеділі о 9:40. Упродовж п’ятнадцяти хвилин авторка й ведуча радіопрограми «Родинна бібліотека» Оксамитка Блажевська розповість вам про цікаву книжку для дітей, а професійний актор прочитає з неї «найсмачніші» уривки. «Це програма для тих, хто любить читати усією сім’єю, – каже Оксамитка Блажевська. – У ній подаються уривки з книжок для дітей українських та зарубіжних письменників, в яких описано цікаві, незвичайні та неймовірні історії, які смішать, повчають, змушують задуматися про деякі ситуації в житті».

Слухайте також:

БараБука в гостях у програми «Добридень!» із Аліною Акуленко. Ефір від 3 червня 2014 року

Головний редактор БараБуки Тетяна Щербаченко у програмі «Великий світ малого читача». Ведучі Микола Байдюк та Оксана Чайка.

Тетяна Щербаченко у програмі Оксамитки Блажевської «Книжковий сюжет».

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: