«Рейтинг критика» підіб’є підсумки року


Короткий список найкращих дитячих та підліткових видань 2015 року від українських авторів за версією «Рейтингу критика» буде оприлюднено 19 грудня о 12:00 на фестивалі «Різдвяний Арсенал» у Києві.

«Рейтинг критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» – це щорічна ініціатива, заснована журналістами, редакторами та літературними критиками, що пишуть про дитячу літературу.

До цьогорічного журі РК увійшли: Ірина БатуревичЧитомо»), Валентина ВздульськаКазкарка»), Зоя Жук (редакторка, критик), Міра Київська («Букмоль»), Маріанна Кіяновська (критик, літературознавець, засновниця незалежної літературної премії «Великий Їжак»), Ольга Купріян («БараБука», «Читацькі нотатки Христі Нечитайко»), Марія СеменченкоДень», BOOKa, «Книженя»), Тетяна Стус (Щербаченко) («БараБука»), Ірина Троскот («ЛітАкцент»), Оксана ХмельовськаЧитомо»).

«Цього року ми оновимо й удосконалимо систему оцінювання книжок, – коментує співзасновниця “Рейтингу критика” Валентина Вздульська. – Якщо торік ми просто виставляли бали за набором критеріїв, то тепер ми ще й введемо коефіцієнти, щоб відмежувати основні аспекти видань від другорядних. Тож, сподіваємося, наш рейтинг стане ще прозорішим та об’єктивнішим».

«Ми готові, що нам закинуть ґендерну незбалансованість. Ми справді шукали спеціалістів-чоловіків із дитліту, але знайти їх не так просто. І в Україні, і за кордоном це переважно “жіноча” сфера діяльності. Торік до журі долучився літературний критик Володимир Чернишенко. Сподіваємося, він буде з нами і в наступні роки в компанії з іншими експертами-чоловіками», – зазначає співзасновниця РК Оксана Хмельовська.

Формування рекомендацій «Рейтингу критика» відбудеться в кілька етапів. Оглянувши художні твори для дітей та підлітків від українських авторів, що вийшли друком від грудня 2014 до грудня 2015-го, кожен із членів журі запропонує свій топ найкращих видань року. На підставі всіх рекомендацій буде сформовано короткий список. Далі журі оцінить кожну книжку з короткого списку за набором критеріїв та озвучить топ-10 лідерів року. Окремим списом буде озвучено рекомендації у жанрі нон-фікшн та перевидання класики.

За додатковою інформацією звертайтеся:
+38 098 956-26-63
reytyng.krytyka@gmail.com
www.rcr.in.ua
Print Form
Подiлитись:

Додати коментар