11+

Рекорд Саші Кочубей

Матвій Яценко

Саша КОЧУБЕЙ. Книга рекордів Говорухи. – Київ: Фонтан казок , 2017. – 168 с.
Уподобань: 6

У новій книзі Саші Кочубей «Книга Рекордів Говорухи» в усім нам відомого Говорухи постають нові проблеми та халепи. Зокрема, – актор Паттінсон (коли достигають патисони?) недавно став популярним на весь світ завдяки головній ролі у фільмах про вампірів. Його рекламують всюди, і, відповідно, в нього мільйони фанаток. На жаль, ними стали і Єва та Іванка (хоч акторові вже 32 роки!). Тепер вони просто забули про Говоруху та його друга Юрчика. Їхні розмови тільки про нього та й про нього. Вони не уявляють без Паттінсона свого життя.

«“Книга рекордів Ґіннеса” – це круто, але власна книга рекордів – це ще крутіше!»

А може, сходити в кінотеатр на фільм, де він у головній ролі? А може, поставити під його фотками купу лайків і сидіти під ковдрою на його сторінці в інстаграмі? Чи знайти купу його постерів та обклеїти ними кімнату? А може, все відразу?

Та й без актора Говорусі вистачає проблем. У його родині з’явилася чихуа «3 в 1»: і космічна принцеса Лея, і будильник, у якого не сідають батарейки, і новий мазунчик сім’ї. Сусід Юрчика Микита заявив, що вулиця належить йому, і запропонував влаштувати змагання. А в Монстра, кота сім’ї Говорух, почалася депресія. Але Говоруха не опускає рук-ніг, і з подвоєним запалом береться до справи: рятувати дівчат від паттінсономанії, дресирувати Лею, вигравати змагання, лікувати Монстра котлетотерапією та пробувати потрапити до Книги рекордів Ґіннеса!

Це в мене був невеличкий опис повісті, а тепер – безжалісна критика, плюси й мінуси.

Четвертина попередньої книжки про цього героя, «Сім нескладух Говорухи», була присвячена знайомству з героями. Натомість «Книга Рекордів Говорухи» майже вся присвячена пригодам. Це великий плюс.

Із деякими персонажами описано набагато більше ситуацій, ніж у попередній книжці. Це також плюс. Крім того, книжка за обсягом більша від «Семи нескладух» наполовину. Обкладинка, на мою думку, стала значно кращою: постаралася Надя Каламєєць.

Але є деякі нескладухи в тексті, якщо читати уважно, то можна помітити. Наприклад, я не розумію, як можна сподіватися полюбитися акторові, який старший за тебе на багато років, живе в іншій країні та має мільйони фанаток?! Шкода, в тексті тепер уже немає закреслень. Обкладинка від цього була б стильніша. Є ще кілька мінусів, але вони занадто дріб’язкові, щоб про них згадувати.

До читання рекомендую! 🙂

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар