«Робочий зошит» із основ мистецтва для дітей


У Національному художньому музеї України презентували першу дитячу інтерактивну книжку про мистецтво «Мій музей: пиши, малюй і вирізай» від видавництва «Основи». Презентація відбулася у форматі сімейного квесту «Познайомтеся зі своїм музеєм». Серед гостей були відомі українці зі своїми дітьми – Дана Павличко та Роман Блажан, Єлизавета Юрушева та Олександр Скічко, Анна Копилова, Сергій Лещенко, Олексій Прищепа та інші.

Автори книжки зібрали цікаві вправи та завдання, які познайомлять читачів із мистецтвом. Над виданням спільно працювали команда «Основ» та НХМУ. У книжці використано 52 роботи з колекції Національного художнього музею України. Дизайн розроблений таким чином, що діти можуть декорувати книжку на власний смак, зробити індивідуальною.

Зошит «Мій музей» є цікавим додатком до експозиції Національного художнього музею України (НХМУ). Видання розраховане на читачів віком 7–15 років та покликане допомогти їм зрозуміти музейний простір і принципи творення візуального мистецтва. Зручний формат, яскраве оформлення, легкість виконання завдань, адаптовані для юних читачів пояснення з основ мистецтвознавства – ці особливості сприятимуть продуктивній роботі дітей із зошитом.

На першій розгортці видання читачі знайомляться з музейним левом, фігура якого (чи то пак яких, адже біля НХМУ їх двоє) зустрічає відвідувачів, та козаком Мамаєм, відомим образом українського живопису. Надалі ці двоє виринатимуть на кожній сторінці: лев пояснюватиме ті чи інші художні нюанси чи терміни (графіка, скульптура, натюрморт), а Мамай даватиме завдання, виконання яких допоможе дитині зрозуміти світ візуального мистецтва. Зошит є свого роду набором квестів – тут і розшифровка закодованих написів, і визначення палітри кольорів певного зображення, і складання картини з фрагментів-пазлів, і ще багато інших захопливих завдань. Упродовж цього квесту читачі побачать на сторінках видання понад півсотні робіт з експозиції НХМУ, які упорядники заохочують пошукати під час відвідин музею.

«Ми дуже хочемо, щоб українці цікавилися своїм мистецтвом, тому створили цю книжку. У нашому музеї справді є на що подивитися! Це шедеври, за якими не потрібно їхати за кордон – треба лише прийти в НХМУ, – переконана арт-директорка видавництва «Основи» Анна Копилова. – Ми бачимо, що дітям подобається виконувати завдання із книжки. Неодноразово траплялися випадки, коли маленькі читачі брали своїх батьків за руки і казали: “Ходімо тепер до музею разом”. Ми тішимося, що сьогодні на презентації можемо не лише розповісти про книжку, а й показати гостям, що музей – це цікаво та круто!».

Видання «Мій музей» гармонійно поєднало пізнавальну та ігрову складові, таким чином задовольняючи бажання школярів навчатися через гру. На думку БараБуки, кожному музею не завадило б мати такий зошит. А ще краще було б щороку робити нове видання, з іншими акцентами і об’єктами експозиції, щоб юні мистецтводрузяки мали за чим повертатися в музейні стіни.

Джерело: БараБука. Фото надано прес-службою видавництва «Основи».

Читайте також: Свій робочий зошит також пропонує дітям Національний музей Шевченка.

Зошит-квест на тему Києва: Як тебе не любити, Києве мій?

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар