Російські дитячі письменники в Одесі


Кажуть, що витоків дитячої літератури слід шукати не абиде, а в Одесі. Що ж, ми й самі це знаємо, бо чи не в цьому славетному місті живе один із найкращих українських сучасних дитячих письменників Володимир Рутківський? Авжеж, у цьому. І тут-таки, в українському місті, 9–13 жовтня 2013 року свій 80-й день народження святкувало відоме петербурзьке видавництво «ДЕТГИЗ».

Останні п’ять років російське видавництво дитячої літератури «ДЕТГИЗ» відзначає свій день народження літературним фестивалем «Молоді письменники довкола ДЕТГИЗу», ось так об’єднуючи довкола себе творчу молодь, яка пише для дітей, потенційних авторів видавництва. П’ятий фестиваль вирішили провести в Одесі, де, як уважають організатори, зародилася справжня дитяча література, зокрема й авторства відомого російського радянського письменника Корнєя Чуковського, який провів дитячі роки на березі Чорного моря і якому 2012 року одесити присвятили окрему літературну премію в царині дитячої літератури.

Учасники дійства, кураторами якого стали визнані майстри російської дитячої літератури Міхаїл Яснов і Сєрґєй Махотін, – письменники, бібліотекарі, педагоги, дорослі й діти, небайдужі до дитячої книжки. Щороку фестиваль «Молоді письменники довкола ДЕТГИЗу» відкриває нові цікаві імена поетів і прозаїків, які пишуть для дітей. Цього року, як повідомляє видання «Odessit.ua», на російський конкурс молодих письменників було подано понад сто п’ятдесят авторських заявок, із яких організатори відібрали 22 учасників, у тому числі й трьох авторів із України (щоправда, їхніх імен «ДЕТГИЗ» не розголошує – можливо, щоб не перехопили конкурентні видавництва?).

Окрім того, у фестивальні дні відбулася відкрита конференція «Дитяча література в Росії та Україні вчора, сьогодні, завтра, завжди…», а також серія творчих семінарів і майстер-класів для письменників-початківців та читачів. Прикро тільки одне: серед запрошених гостей не було, на жаль, одного з найвідоміших сучасних українськомовних одеських письменників – Володимира Рутківського. Бо хоч фестиваль і російський, і видавництво петербурзьке, а проте Рутківського знають, як пронюхала Барабука, навіть на російських теренах. То й рідній для письменника Одесі годилося б знати свого героя.

«БараБука» за матеріалами «Odessit.ua».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар