Сашка Дерманського номінували на премію Лінґрен


Національна секція IBBY номінувала письменника Сашка Дерманського на Меморіальну премію Астрід Ліндґрен 2022. Усього в списку 282 номінантів із 71 країн – як відомі автори дитячих та підліткових книжок із різних куточків світу, так і автори-початківці.

Сашко Дерманський – один із найпопулярніших дитячих авторів в Україні. Видав понад чотири десятки книжок для дітей, серед яких найпопулярнішою є трилогія «Чудове Чудовисько». Твори Дерманського вивчають у початковій школі. В Україні письменник неодноразово здобував літературні винагороди, проте це вперше Сашко Дерманський номінований на одну з найвизначніших світових премій. У 2020-му Міжнародна рада з дитячої та підліткової книги внесла книжку «Мері» (2018) до Почесних списків IBBY.

Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності, за досягнення протягом усього життя. Якщо ж це організація, до уваги беруть довгострокові проекти, які підтримують у дітей та юнацтва інтерес до книги. Переможця обирає журі з 12 членів, до яких входить один із членів родини Астрід Ліндґрен.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар