ІВАНЮК Сергій | Дослідники


Головний редактор журналу для підлітків «Однокласник», літературознавець, письменник, журналіст, критик і перекладач, кандидат філологічних наук, один із відроджувачів та улюблених викладачів Національного університету «Києво-Могилянська академія». Мав блискуче почуття гумору, сиві вуса та ясно-блакитні очі. Стверджував, що відкопав на дачі машину часу, де лежав рукопис книги «Лісом, небом, водою». Утім, дехто вважав, що автор загадкового рукопису – Сергій Оксеник – це літературне «я» Сергія Іванюка. Сам Сергій Семенович ці «гіпотези» незмінно відкидав.

Сергій Іванюк був незмінним авторитетом для багатьох письменників, особливо ж для тих, хто тільки-но починає пробиватися в літературний світ. Мудрий і дотепний викладач університетського курсу «Основи літературної творчості», уважний літературний редактор, талановитий натхненник не завжди впевнених у собі початківців і справді чесний читач – ці та інші якості нашого експерта особливо цінували молоді письменники, студенти і, звісно ж, БараБука.

Сергій Семенович був переконаний, що добра дитяча книжка – це аж ніяк не звуження читацької аудиторії, а навпаки – її розширення. Адже це означає, що книжку можуть читати не лише дорослі, але й діти.

Навесні 2018 року презентував книжку «Вбивство п’яної піонерки» (ВСЛ), про яку відразу ж схвально відгукнулися критики й читачі.

Помер 26 квітня 2018 року на 67 році життя.

Інтерв’ю з Сергієм Іванюком: Люди стають самі собою, коли пишуть

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: