Шевченківську премію з літератури присудили Малковичу


Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців 2017 року. Вони офіційно стануть лауреатами, після того, як президент підпише відповідний указ, повідомляє «УП. Культура».

У номінації «Література, публіцистика, журналістика» премію присудили письменнику і видавцю Іванові Малковичу за збірку вибраних віршів «Подорожник з новими віршами». Як відомо, крім віршів для дорослих, Іван Малкович також є одним із найулюбленіших українських дитячих письменників, а його видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» є стандартом якості у світі української дитячої літератури.

Нагородою за «Кіномистецтво» відзначили Степана Коваля за анімаційний серіал «Моя країна – Україна». Нагадаємо, що за мотивами цього мультсеріалу написано книжку «Щоденник котячих мандрів» (авторка – Лана Ра).

Премію дають за внесок у розвиток культури й мистецтва. Щорічно присуджується до 5 нагород. Оскільки цього року переможців у театральній галузі не було обрано, лауреати премії отримають по 240 тисяч гривень.

Раніше стало відомо, що Комітет із присудження премії оновився: до його складу ввійшли письменник Сергій Жадан, акторка Ада Роговцева, журналіст і телеведучий Юрій Макаров, співак Тарас Петриненко, кінорежисер Мирослав Слабошпицький, акторка Наталія Сумська, художник Анатолій Криволап, композитор Юрій Ланюк, літературознавець і видавець Ростислав Семків та інші. Головою комітету Президент України Петро Порошенко призначив письменника Юрія Щербака на початку березня цього року.

Джерело: Українська правда. Культура.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар