Шевченко очима кременчуцьких дітей


25 квітня в Національному музеї Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка, 12) відкриється виставка графічних робіт дітей і підлітків із Кременчука, присвячена 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

На виставці, що має назву «Тече вода в синє море…», представлять тридцять творів тридцяти юних художників. Вірші діти обирали самі – на власний смак і розсуд. Копії робіт кременчуцьких школярів уже встигли побачили мітингувальники на Майдані Незалежності. За словами кураторки проекту, художниці й керівника приватної художньої майстерні «Око» Оксани Бойко, майданівці дуже зраділи тому, як на малюнках вірші Тараса Шевченка накладаються на сучасні реалії. Зокрема, в ілюстрації до «Кавказу» 15-річний Олександр Дромашко зобразив Майдан Незалежності, на якому зібралися люди з українськими прапорами. На передньому плані – Шевченків «Кобзар», поруч – пам’ятник Богданові Хмельницькому в Києві, показує булавою на майдан.

kremenchuk

Ілюстрація Олександра Дромашка, 15 років

Такі алюзії на сучасні події виникли самі собою, перед дітьми не ставили завдання відобразити ЄвроМайдан. «Художники, навіть якщо вони маленькі, не можуть бути поза межами цих подій, не можуть не співпереживати й не висловлювати своєї думки, – розповідає пані Бойко. – Якраз у цей період діти малювали графіку. Шевченківські дні – це не тільки виставка, це той важливий момент, коли дитина відкриває Кобзар і починає читати… Тій дитині дев’ять років, а вона вже малює качаточок, вона вже знає, що дід із бабою десь на припічку сидять. Хтось знає, про що мріяв Шевченко на старість… Хтось відкриває “Суботів” і дивується, як так могло статися, що двісті років тому автор описав усе, що відбувається сьогодні… Оце справжні переживання».

У майбутньому, сподівається Оксана Бойко, дитячі ілюстрації до Кобзаря можуть стати книжкою. Наразі тривають пошуки видавця. За задумом пані Оксани, це має бути своєрідний «гачок» для дітей, які поки що не готові цілком осягнути творчість Шевченка: погортавши книжку, дитина може зацікавитися цитатою або ж малюнком і прочитати твір, за мотивами якого було намальовано ілюстрацію.

Це не перший книжковий проект, який Оксана Бойко робить разом із дітьми. Перед тим у Кременчуці презентували благодійну дитячу книжечку ілюстрацій про життя Святого Миколая. Перед зимовими святами книжку дарували школам, бібліотекам та дитинцям.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Кожному школяру по Шевченку

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар