Шкільні п’єси від Лесі Мовчун

Автор: Марія Артеменко


Дитяча драматична і драматургічна література давно потребує актуального наповнення. Особливо гостро це відчувається на шкільних святкових заходах, коли на сцені грають видозмінені (або не дуже) вистави радянського ґатунку чи то неоковирні переклади з російської. Збірка п’єс Лесі Мовчун стане цінним надбанням для педагогів та викладачів театральних студій.

У книжці зібрано вісім різних п’єс: віршовані, прозові, за мотивами народних казок, святкові, пізнавальні та навіть інтерактивні. Так, у творі «Мольфарик» публіка має долучатися, щоб виконати завдання «словандців» і виправити «кумедні, безглузді чужі помилки». Корисна і захоплива вправа варта окремого застосування на уроках української мови.

Мова всіх текстів мелодійна, а репліки доступні. Сюжет орієнтований на учнів 1–4 класів. Вибіркові епізоди п’єс можна використовувати як повноцінний матеріал для тематичних занять у садочках і школах. Окремої уваги заслуговує музичне оформлення композитора Миколи Ведмедері. Наприкінці книжки є ноти до трьох п’єс («Бабин бичок», «Мольфарик у країні гномів», «Фіолетовий зайчик»), що полегшить роботу над інсценуванням.

Леся МОВЧУН. Бабай-Ага і козак Невидим: п’єси. – Київ: Літера ЛТД, 2019 – 96 с.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар