Сім книжок для дітей і підлітків на початок 2015 року


Видання «Україна молода» оприлюднило чергову добірку книжок для дітей і підлітків. До неї ввійшло сім яскравих дитячих і підліткових книжок, що побачили світ наприкінці 2014-го, — з них видання радить почати новий літературний рік.

Велика поп-ап книжка «Це наше — і це твоє» від телеканалу «ПЛЮСПЛЮС» з’явилася дуже вчасно: з одного боку — брак подібних видань на ринку українських дитячих книжок, із другого — популярність усього українського й гостра потреба в національному вихованні.

Книжка-перегорталка «За руку з черепахою / Івасик, Ісусик і Марічка» від Василя Карп’юка і Христини СтринадюкФонтан казок») сподобається насамперед шанувальникам оригінального оформлення дитячих книжок і цінителям вигадливої неримованої поезії.

Любителі традиційної, перевіреної віками літератури втішаться новинкою від «Видавництва Старого Лева» — подарунковому виданню чеської народної казки «Золотоволоска» в перекладі Івана Федечка та з розкішними ілюстраціями Ростислава Попського.

Ще один чудовий приклад вдалої співпраці автора й художника — новинка видавництва «Грані-Т» «Авіа, пташиний диспетчер» від Оксани Лущевської та Віолетти Борігард. Із динамічної повісті Оксани Лущевської малі читачі дізнаються про професії авіадиспетчера й журналіста, а з прикладу голуба Авіа навчаться бути наполегливими й досягати своєї мети.

У дебютній книжці «Ой, Лише, або З чим їдять вундеркіндів» Валентина Захабура («Електрокнига») зуміла цікаво й весело розповісти про життя нетипових київських родин: в одній тато — яхтсмен, у другій — байкер-іхтіолог. Дідусь головного героя пересувається на моноциклі, над головою стрибає на скакалці старенька бабця-сусідка… І на цьому тлі – міські пригоди двох друзів – Ойки-Олі та Лишка-Гришка.

Одна з найбільш довгожданих новинок 2014 року — фінальна частина трилогії «Лісом, небом, водою» Сергія Оксеника. Від виходу «Лелі» до появи «Інженера» — довгих сім років, за які видання встигло змінити ілюстратора (третю книжку ілюстрував не Олександр Міхнушов, а молода художниця Юлія Войтенко) й видавництво (від «Коника» до «Смолоскипа»).

Наостанок залишилася книжка, яку видано вже давненько, проте яка й досі не знайшла свого критика й читача. «Повістинка про Потворка» Віктора Терена («Криниця», 2004, «Веселка» — «Навчальна книга — Богдан», 2012) цього року ввійшла до довгого списку Шевченківської премії, і хоч її геть нелегко читати, у підсумку читач отримує зворушливу трагікомічну історію про непотрібну дитину.

Читайте також:

Сім книжок, які змусять відірватися від комп’ютера

7 книжок для майже-дорослих

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар