Ситнік Віоліна | Письменники


Письменниця, яка однаково комфортно почувається в підлітковому та дорослому жанрах. Народилася у смт Кельменці, що на Буковині. 18 років мешкала в Кам’янці-Подільському, після чого переїхала до Хмельницького. За освітою – філолог, проте жодного дня не працювала за професією. Натомість була помічницею нотаріуса, журналісткою, коректоркою, літературною редакторкою, держслужбовицею та комунікаційницею.

Віоліна Ситнік – фіналістка конкурсу підліткових оповідань «Love іs…», дипломантка «Коронації слова-2022», переможниця «Молодої КороНації-2021» у номінації «Романи, 16–21 р.».

«Я завжди мріяла написати підліткову книжку, – розповідає Віоліна Ситнік, – але не просту, про кохання-зітхання в юному віці, а з глибокими сенсами; таку, щоб дратувала, але змушувала шукати причини й аналізувати їх; щоб аж до сліз на обличчі і скрипіння на зубах! А головне – щоб її могли читати й дорослі. Щоб потім глянули на своїх дітей їхніми очима і зрозуміли, що підліткові проблеми – це серйозно, і знецінювати їх, хоч якими смішними чи дріб’язковими вони виглядають, – це знищувати дитячу довіру в те, що батьки можуть бути друзями, що завжди зрозуміють і допоможуть».

Авторка повістей для підлітків – «Маски чужих ролей», «Лалі» (ВЦ «Академія»).

«Мені легко писати про і для підлітків, – додає Віоліна. – Адже герої для творів щодня перед очима – мій 14-літній син Тимофій та його оточення. Я постійно чую сленг, у курсі всіх молодіжних трендів, словом, я “в темі”».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: