4+

Сміття навчає

Марія Артеменко

Ірина БІЛИК. Куди подіти сміття? Книжка з віконцями / Ілюстрації: Анастасія Гривцова. – Харків: Ранок, 2021. – 16 с.
Уподобань: 6

Куди подіти сміття? Раніше відповідь на це запитання була одна – винести на смітник. Але, на щастя, екологічна свідомість і небайдужість людей зростають. І сьогодні питання правильної утилізації відходів є одним із ключових для розвитку не лише особистості, а й цивілізованого світу загалом. Особливо важливо говорити про це змалечку.

«За прогнозами вчених, уже до 2050 року пластику у Світовому океані буде більше, ніж риби! Тварини часто заплутуються в пластику або ковтають дрібне сміття і помирають».

Книжка «Куди подіти сміття?» є помічним інструментом для пояснення дитині теми екології й свідомого споживання. Вона дає доступні відповіді на складні запитання, як-от: яким буває сміття? куди воно зникає? що робити з використаними речами? та ін. Авторка книжки Ірина Білик – екоактивістка з кількарічним досвідом. Вона ініціює та організовує масштабні освітні проєкти на екологічну тематику, тому фахово розуміється на актуальних проблемах довкілля.

Книжка розрахована на маленького читача, а отже текстове навантаження – мінімальне. Натомість його доповнюють яскраві зображення й рухомі елементи – віконечка. Через них відбувається додаткова комунікація. Це перевірений варіант залучення дитини до процесу читання. Віконечка затримують увагу й водночас містять інформаційні підказки.

Окремий розділ пояснює, як правильно класифікувати вироби з пластику за позначками. Також є блок, присвячений доцільності використання звичних предметів побуту, як-от ватні палички, соломинки або повітряні кульки. Творці книжки вкотре доводять, що порятунок планети залежить від кожного з нас і починається з простих кроків. Практичні поради, розміщені на сторінках видання, легко застосувати в повсякденні. Наприклад, брати з собою в магазин багаторазові торбинки замість пакетів. До речі, варто подбати, щоби дитина мала власну екоторбинку, зручного для себе розміру й дизайну. У вас уже є такі?

Читайте також: Книжка як дія, або «Сміття від А до Я…»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар