Солтис-Доан Вікторія | Письменники


Дитяча письменниця та ілюстраторка. Народилася у Волинській області, останні 15 років мешкає у Києві. Разом із чоловіком виховує чудового синочка.

За освітою – психологиня, навчалася у Волинському національному університеті (завершила магістратуру за спеціальністю «Клінічна психологія»). По закінченні ВНУ переїхала до Києва, де продовжила навчання в освітній програмі від національного Педагогічного університету ім. Драгоманова, напрям – «Арт-терапія у роботі з дітьми».

У 2020 році дебютувала як дитяча письменниця та ілюстраторка. У її доробку понад 35 проілюстрованих книжок для дітей.

Перша книжка з авторськими ілюстраціями «Пригоди Гоцика і Гецика» вийшла у 2020 році. Того ж року побачили світ два вімельбухи – «Автівки-помічники» та «Дитячий садок». Авторка збірок терапевтичних казок «Кіт, який любив апельсини» (2020) та «Єдиноріг, який мріяв про сніг» (2024). У видавництві «Pierot» вийшли переклади обох збірок чеською та словацькою мовами («Mačka, ktorá milovala pomaranče» і «Jednorožec, ktorý sníval o snehu»).

У травні 2022 року в журналі «Our life. Наше життя», який видає союз українок Америки від 1944 року, було опубліковано казку «Мамині пташенята».

Авторка вімельбуха «Коти і кішки й маленька мишка» (2022), книжки-засинайки для малюків «Час у ліжечко вкладатись», а також книжки «(Не) страшна історія про монстропланшет» (2024).

Як ілюстраторка співпрацює з видавництвами «Little Lion Publishing UK», «Little beetle press», «Pierot», «MooliPrint publishing house», американським ілюстраторським агентством «GetYourBookIllustrations» та українськими видавництвами «ВСЛ», «Свічадо», «Мандрівець», «Підручники і Посібники», «ПЕТ». А також із рекламними агентствами, зокрема «Радуга», де Вікторія робила ілюстрації для проєкту «НеПроГав» – інфопростір із дитячої безпеки. Учасниця «Obolonya Illustrators» від «Книжкового Арсеналу».

У 2022 році співпрацювала як ілюстраторка з бельгійською письменницею Емілі Пак та бельгійською благодійною організацією «Children’s books for U». Цього ж року у співпраці вийшло три книжки «Dank je wel!», «Krokodil Tsjil» та «Krokodil Tsjil en de wolk».

Вікторія переконана, що казки творять дива, адже допомагають дітям повірити у власні сили та знаходити вихід із будь-яких ситуацій. На її думку, казковий світ відкриває двері до безмежних можливостей для дитячої уяви та розвитку особистості.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: