Степан Процюк написав про «недитяче кохання»


Після тривалої перерви в київському видавництві «Грані-Т» готують до друку нову повість Степана Процюка «Вітроломи». Книжку було завершено ще 2011 року, проте до читачів вона потрапить не раніше грудня 2014-го. За словами автора, «це повість про все, чого старшокласники не можуть сказати своїм батькам, навіть мої сини мені».

Згідно з анотацією, «Вітроломи» торкнуться багатьох підліткових проблем – стосунків із батьками, першої закоханості й першого сексу, грошових питань та інших «спокус і пасток дорослого життя».

«Це своєрідна спроба психологічно-інтелектуальної прози для старшокласників і людей віком до ста літ. Якоюсь мірою, це повість для читачів “Марійки і Костика”, що вже подорослішали. Після успіху трилогії про кохання Марійки й Костика видавництво замовило мені повість для старшокласників із проблемними питаннями, в тому числі й інтимного життя», – ділиться з БараБукою Степан Процюк.

vitrolomy2Утім, сексуального одкровення юні читачі навряд чи дочекаються. «Подаю цю тему доволі цнотливо, без натуралістичних чи фізіологічних копирсань, – зізнається автор. – Процюк, який пише для дорослих, і Процюк, який пише про почуття для підлітків, – різні Процюки. Зрештою, “Вітроломи” – це повість не лише про підлітковий секс чи тоталітарну секту так званих “молокарів”. Це повість про перше вже недитяче кохання, про гіпертрофію пристрастей, юнацький максималізм, зворушливу чистоту помилок. І, звісно, про кохання Максима і Катерини, навіть про важкий любовний трикутник…».

Степан Процюк – автор творів для дорослих та дітей, у минулому – учасник літгурту «Нова деґенерація». Має славу «одного з найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів», у своїх творах нерідко торкається психоаналітичних тем. Мешкає в Івано-Франківську, викладає студентам українську літературу. 2008 року у видавництві «Грані-Т» побачила світ трилогія Степана Процюка про ранньопідліткове кохання «Марійка і Костик» («Марійка і Костик», «Залюблені у сонце» та «Аргонавти»), що мала успіх у читачів. «Вітроломи» – нова повість письменника, звернена до старшокласників.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар