Стрижевська Тетяна | Письменники


Письменниця. Народилася в Одесі. Навчалася в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Улюбленим предметом була література. Закохалася в роботи Вулф, Фріша, Фолкнера. Під час навчання зрозуміла, що журналістика, яка заганяє в рамки та формати, не для неї.

Лауреатка конкурсу «Смолоскип». Перший роман «Ad libitum» вийшов друком 2014 року. 2016 року перемогла в конкурсі «Напишіть про мене книжку» від видавництва «Фонтан казок». Повість «Файні тОвсті дівки, йо!» стала бестселером видавництва. 2018 року вийшла друга повість авторки для підлітків у Барвистій серії видавництва «Легенда» – «Де ESC з моїх халеп?».

«Люблю писати для підлітків, бо свого часу потребувала таких книжок, а їх не було! – ділиться з БараБукою письменниця. – З дитячої літератури ми одразу перестрибували в дорослу. З “Тореадорів з Васюківки” – у “Тигролови”, з “Маленького Принца” – в “Чуму”. У мене, підлітки, не було Оксани Лущевської, Наталії Матолінець, Йоанни Яґелло, Крістіни Нестлінґер… Розумієте, про що я? Своїми творами проговорюю те, що мені боліло й пекло не так давно. Мрію достукатися не лише до підлітків, а й до їхніх батьків, дати їм месидж: не кажіть своїм дітям, що все, що з ними зараз відбувається, то дурня й не має значення! Боліти у 13 може так само сильно, як і в 31!».

Письменниця надихається Києвом. Любить знаходити секретні київські дворики, відпочивати на Щекавиці, пити міцну каву без цукру в андеґраундних кафе, де темно, багато вінтажних речей і букіністичних книжок, а на підлозі лежить старий скрипучий паркет.

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Читайте також інтерв’ю з письменницею:

«Що за фігню я написала?»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: