Топ-10 книжок молодих українців


Українські студенти назвали «Книги покоління» – книжки, які вплинули на формування їхнього світогляду і які молоді люди радили би прочитати іншим. Опитування провела кафедра видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ спільно з Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича.

В опитуванні взяло участь 1350 тисяч студентів КНУ імені Тараса Шевченка, інших київських вишів віком до 25 років. Учасникам було запропоновано назвати по п’ять визначальних для них книжок, усього в анкети потрапило майже 1800 творів різних авторів. Топ-10 книжок покоління, сформований ровесниками незалежності, оприлюднили під час Форуму національної книги в Києві. До нього потрапила в т.ч. й одна дитяча книжка:

top10_b

Ілюстрація: chytomo.com

Михайло Булгаков, «Майстер і Маргарита»
Еріх Марія Ремарк, «Три товариші»
Джордж Орвелл, «1984»
Оскар Вайльд, «Портрет Доріана Грея»
Антуан де Сент-Екзюпері, «Маленький принц»
Джером Девід Селінджер, «Ловець у житі»
Біблія
Джоан Ролінґ, «Гаррі Поттер»
Рей Бредбері, «451 градус за Фаренгейтом»
Фьодор Достоєвський, «Злочин і кара»

У свою чергу Шевченків «Кобзар» опинився на 20 місці, «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко – на 21-му, «Тигролови» Івана Багряного (твір у шкільній програмі української літератури) – на 30-му, «Чорний Ворон» Василя Шкляра посів 78 місце, «Солодка Даруся» Марії Матіос – 80-те, «Україна в огні» Довженка – на 90-му.

У перспективі проект буде розширено до національного масштабу, він охоплюватиме різні покоління, також матиме спеціальні номінації.

За матеріалами «Української літературної газети».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар