«Топ БараБуки 2020»: короткий список


Простір української дитячої книги БараБука опублікував короткий список найкращих дитячих та підліткових книжок 2020 року. До списку ввійшло 30 із п’ятдесяти видань. Результати рейтингу «Топ БараБуки 2020» будуть урочисто оголошені 18 грудня о 20:00 у прямому ефірі на сторінці БараБуки у Facebook. Також до 10:00 11 грудня триває традиційне голосування в номінації «Вибір читачів»: усі охочі можуть віддати свій голос за улюблене дитяче або підліткове видання року.

«Специфіка експертного середовища дитячої літератури в тому, що її учасники та учасниці часто водночас є і авторами книжок, і фахівцями з дитячого читання, – зазначає керівниця проєкту БараБука Тетяна СТУС. – У кількох барабук-письменниць вийшли друком нові книжки в різних українських видавництвах, також упродовж року ми з радістю працюємо над підтримкою національної літератури спільно з видавництвом “Ранок”. Для нас це складне, але етично необхідне рішення – не допускати “конфлікту інтересів”, тож книжки, до яких ми причетні, потрапляють лише до довгого списку нашого топу як такі, що пройшли експертну оцінку ще на стадії рукописів. Водночас ми закликаємо всіх читачів допитливо зауважити цей окремий список видань, до яких причетна команда, вони класні!»

Читайте також: Що вродило? Урожай дебютів у дитячій літературі


Короткий список рейтингу «Топ БараБуки 2020»:


Завантажити пресреліз «Короткий список найкращих українських родинних видань 2020 року».


Традиційно в рейтингу не беруть участь книжки, авторками яких є команда БараБуки. Цього року це сім видань:«BaraBooka. Простір української дитячої книги» – це проєкт із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків. Щороку у грудні фахівці проєкту, критики дитячої та підліткової літератури та експерти з дитячого читання складають список найкращих видань для юних читачів. БараБука звертає увагу на книжки для дітей різного віку, їхніх батьків та вчителів, на видання різних жанрів та форматів, на художні та пізнавальні книжки, новинки та перевидання класики. Також проєкт відзначає перспективних дебютантів.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар