«Топ БараБуки 2020»: оголошено довгий список


Простір української дитячої книги БараБука оголосив довгий список найкращих дитячих та підліткових книжок 2020 року. До списку потрапило 50 видань. Результати рейтингу «Топ БараБуки 2020» будуть урочисто оголошені напередодні свята Миколая у прямому ефірі. Також розпочалося вже традиційне голосування у номінації «Вибір читачів»: усі охочі можуть віддати свій голос за улюблене дитяче або підліткове видання року.

«2020 рік вніс свої корективи в культурне життя України, зокрема, були скасовані чи перенесені в онлайн національні та регіональні книжкові події. Це серйозно вплинуло на книжкову індустрію: не отримавши очікувані прибутки від продажів, видавництва змушені були переглянути й скоротити свої плани, тож чимало готових до друку видань так і не потрапили до читачів. Утім, наприкінці року ця ситуація почала потроху поліпшуватися. БараБука рада відзначити, що укладати довгий список найкращих видань знову було складно: попри всі негаразди, гарних книжок у 2020-му в Україні вийшло багато», – зазначає Анна ТРЕТЯК, головна редакторка сайту БараБука.


Довгий список рейтингу «Топ БараБуки 2020»:


Завантажити пресреліз «Довгий список найкращих українських родинних видань 2020 року».


Традиційно в рейтингу не беруть участь книжки, авторками яких є команда БараБуки. Цього року це сім видань:


Короткий список найкращих родинних видань 2020 року шукайте на сайті 9 грудня 2020 року.


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» – це проєкт із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків. Щороку у грудні фахівці проєкту, критики дитячої та підліткової літератури та експерти з дитячого читання складають список найкращих видань для юних читачів. БараБука звертає увагу на книжки для дітей різного віку, їхніх батьків та вчителів, на видання різних жанрів та форматів, на художні та пізнавальні книжки, новинки та перевидання класики. Також проєкт відзначає перспективних дебютантів.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар