Топ БараБуки оголошує довгий список найкращих родинних видань 2018 року


Простір української дитячої книги БараБука оголосив довгий список відзнаки «Топ БараБуки». До переліку потрапили 54 найкращі дитячі, підліткові та родинні видання 2018 року. Переможців рейтингу назвуть 14 грудня. Також редакція закликає читачів до 13 грудня проголосувати за улюблене видання: за результатами голосування БараБука вручить відзнаку «Вибір читачів» .

Від 2014 року БараБука допомагає батькам, бібліотекарям, вчителям зорієнтуватися в розмаїтті новинок дитячого книговидання. Щороку автори та експерти порталу називають найкращих прозаїків, поетів, ілюстраторів, вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки та перевидання класики.

 

До довгого списку «Топу БараБуки»–2018 потрапили:

Завантажити прес-реліз «Довгий список найкращих українських родинних видань 2018 року».

Традиційно книжки, авторками або укладачками яких є редакторки БараБуки, в конкурсі не розглядаються. Цьогоріч ідеться про такі видання:

 

Серія «Слухай Серцем», видавництво «Ранок»:

*

Серія «Читальня», видавництво «Ранок»:

*

 

Довідка. «BaraBooka. Простір української дитячої книги» – це проект із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва. Ресурс розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. На сторінках БараБуки можна прочитати як відгук дитини-читача, так і рефлексію доктора наук. У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання. Список книжок, відзначених «Топом БараБуки» у 2017 році, можна переглянути тут.

Засновниця і керівниця проекту – літературознавиця, менеджерка культури, авторка книжок для дітей Тетяна Стус. Головна редакторка порталу – Анна Третяк. У Просторі також працюють знавчиня дитячої літератури, редакторка Ольга Купріян, письменниця, літературознавиця Галина Ткачук, заводійка книгоподій Анастасія Музиченко і провідниця бібліо-простору Марія Артеменко.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар