Топ БараБуки оголошує довгий список найкращих родинних видань 2019 року


Простір української дитячої книги БараБука оголосив довгий список відзнаки «Топ БараБуки». Претенденти – 50 найкращих дитячих, підліткових та родинних видань 2019 року. Переможців рейтингу буде урочисто оголошено 17 грудня. Традиційно редакція запрошує читачів до 16.12 проголосувати за улюблене видання й визначити разом переможця в номінації «Вибір читачів».

Цьогоріч уперше в межах «Топу БараБуки» працює додаткове незалежне журі у складі трьох експерток дитячої літератури. До нього увійшли Юлія Козловець, кураторка дитячої програми «Книжкового Арсеналу»; Лариса Лугова, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей; та Марія Семенченко, журналістка й оглядачка дитячих книжок. Незалежне журі розглядає 31 видання, які з’явилися у 2019 році в Літературній агенції «BaraBooka», а також дві книжки, авторками яких є Тетяна Стус і Галина Ткачук.

Від 2014 року БараБука допомагає батькам, бібліотекарям, освітянам зорієнтуватися в розмаїтті новинок дитячого книговидання. Щороку авторки та експерти порталу вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки та перевидання класики.

До довгого списку «Топу БараБуки 2019» потрапили:

Традиційно книжки, авторками або укладачками яких є редакторки БараБуки, в конкурсі не розглядаються. Цього року довгий список цих видань оцінює незалежне журі.

Довгий список видань ЛА «БараБука»

Завантажити прес-реліз «Довгий список найкращих українських родинних видань 2019 року».


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» – це проєкт із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків.

Ресурс розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар